3. Фамозен хеттрик на Ван Перси съкруши „светците” в мач номер 1000 за сър Алекс (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед победи по изключително драматичен начин Саутхемтън като с 3:2 на „Сейнт Мерис стейдиъм”

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна изключително драматична победа с 3:2 като гост на Саутхемптън.

„Светците” бяха много близо до реванш срещу „Червените дяволи" за отпадането от елита през 2005 година, след като на два пъти повеждаха своя съперник в юбилейния мач номер 1000 за сър Алекс Фъргюсън. Хеттрик на Робин Ван Перси обаче отне радостта на близо 30 000 привърженици, изпълнили трибуните на „Сейнт Мерис Стейдиъм”.

Срещата започна с изключително масиран натиск на гостите като в първите няколко минути „светците” буквално не съумяваха да напуснат своята половина.

Постепенно обаче домакините се окопитиха и при една брилятна контраатака по дясното крило последва центриране на Джейсън Пънчън, а Рики Ламбърт с глава засече топката в мрежата за 1:0.

Футболистите на Саутхемптън придобиха самоувереност и започнаха да разиграват по-хладнокръвно.

Радостта им обаче бе закратко тъй като в 23-ата минута Ван Перси овладя на гърди в наказателното поле центриране на Валенсия и с остър удар с левия крак по диагонала изравни.

Домакините не се отказаха и продължиха да поглеждат към вратата на Юнайтед.

Късметът им се усмихна отново в 55-ата минута, когато след центриране отдясно Патрис Евра се подхлъзна, а за останалия непокрит Шнайдерлин не бе трудно да отбележи за 2:1.

Попадението стъписа гостите, които в следващите минути можеха да допуснат нов гол, но хубав удар на Пънчън бе спасен от Линдегаард.

Сър Алекс Фъргюсън реагира мигновено и вкара в игра Луиш Нани и Пол Скоулс и неговият ход веднага даде резултат.

В 67-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение срещу Ван Перси в наказателното поле. Холандският нападател сам застана зад топката, но стана за смях след неуспешно изпълнение в стил Паненка.

Новото попълнение на „Червените дяволи” копна топката подобно на Андреа Пирло на четвъртфинала на Световното първенство срещу Англия, но Келвин Дейвис внимаваше и спаси.

Нелепият пропуск обаче не смути Ван Перси, който се реваншира повече от подобаващо.

В 88-ата минута след центриране отдясно, Рио Фърдинанд прати топката с глава в дясната греда, а от холандецът бе безпощаден от добавката.

В даденото от съдията 4-минутно продължение Перси хвърли в екстаз гостуващата агитка, засичайки с глава центриране от корнер.

Така въпреки отличната си игра отборът на Саутхемптън остава закотвен на дъното в класирането без нито една спечелена точка, докато Манчестър Юнайтед заема пета позиция с 6 пункта.