3. Фантастичен Суарес вдъхна нова надежда на "фениксите" (видео)

Фантастичен Суарес вдъхна нова надежда на "фениксите" (видео)

След две поражения Ливърпул отново постигна успех във Висшата лига - 2:1, над Уулвс

Ливърпул забрави за двете си поредни поражения в Премиършип с успех над Уулвърхемптън с 2:1 в мач от шестия кръг на Висшата лига.

Мърисайдци определено бяха по-добрият отбор на „Анфийлд” днес, въпреки че техният капитан Стивън Джерард започна срещата на резервната скамейка и се появи в игра едва в края й.

Мениджърът на домакините Кени Далглиш реши да не рискува със здравето на своя наскоро възстановен капитан и остави на пейката до него холандеца Дирк Каут, залагайки в игра на двама чисти нападатели в лицето на Анди Керъл и Луис Суарес.

Последният от тях определено бе звездата на деня за „червените”, тъй като направи поредния си силен мач и обра овациите на публиката.

Гостите се озоваха в ролята на догонващи още в 11-ата минута, въпреки че имаха претенции за нарушение в нападение на Анди Керъл.

След попадението техният капитан Роджър Джонсън твърдеше пред главния арбитър, че нападателят на Ливърпул го е извадил от равновесие при единоборство на „втория етаж”, но това вече нямаше значение, защото той не получи такова, а вместо това се опита да изчисти силен удар на Чарли Адам и прати топката в собствената си врата.

В 38-ата минута Ливъпрул вече водеше с 2:0. Тогава Суарес се откъсна от отбраната на гостите и навлезе в наказателното поле на „вълците”, където финтира настигналия го бранител на Уулвс, а после прати топката покрай него в близкия на вратаря ъгъл.

Хенеси обаче трудно може да бъде обвиняван, защото техниката и завършващият удар на уругваеца бяха от световна класа. Суарес бе най-добрият футболист на терена през първото полувреме и само късметът, а и недотам добрата игра на Анди Керъл, му попречиха да запише най-малко и една асистенция преди почивката.

След нея обаче в игра за гостите се появи втори нападател - Стивън Флетчър, който намали аванса на Ливърпул още с първото си докосване до топката в 49-ата минута, разстрелвайки от точката на дузпата Пепе Рейна.

Секунди по-късно мърсисайдци получиха добра възможност да възстановят преднината си от два гола, но шут на Суарес бе отразен самопожертвователно от Хенеси, а само минутка по-късно удар с глава на Керъл срещна гредата.

До края на двубоя нов гол така и не падна, вследствие на което домакините събраха 10 точки в своя актив, докато възпитаниците на Мик МакКарти останаха със седем.