3. Фърги: На моменти мислех, че ще е чудо, ако спечелим мача с Рединг

Фърги: На моменти мислех, че ще е чудо, ако спечелим мача с Рединг

"Това бе поредната спасителна мисия"

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън отново остана много недоволен от представянето на защитата на тима при успеха с 4:3 над Рединг. "Червените дяволи" допуснаха 3 гола само за 25 минути и шотландецът е силно притеснен от този факт, като заяви, че отборът трябва много да работи за да подобри представянето си в отбрана.

"На полувремето си помислих, че този мач може да постави рекорд по резултатност във Висшата лига. Ние бяхме трагични в защита. Явно трябва много да работим над този проблем. Не може всеки път, когато топката е в близост до нашата врата, да треперим да не получим гол. Не успяхме да се приспособим към центриранията на съперника.

Можехме да загубим много неприятно, но за щастие нападателите ни продължават да бъдат много резултатни и това ни спасява. Уейн Рууни бе фантастичен през първото полувреме, както и Робин ван Перси и Ашли Йънг, който напоследък е в отлична форма", заяви Фъргюсън.

Наставникът обясни решението си да включи в игра Крис Смолинг, който е по-висок от Рафаел и е бил от полза при центриранията на Рединг. Освен това той не подмина и фактът, че редовен гол на "червените дяволи" не бе зачетен от съдиите.

"Включих в игра Смолинг, защото е по-висок и да помага при центриранията. В същото време пък на почивката трябваше да водим с 5:3, но редовен наш гол не бе зачетен от съдиите.

Преди това обаче имаше момент, в който си мислех, че ще е чудо, ако спечелим този мач. Това бе поредната спасителна мисия. Момчетата показаха характер и желание за победа и това ни спаси. Не бяхме особено убедителни, но имахме късмет и успяхме да спечелим", допълни сър Алекс.