3. Фенербахче качи напрежението върху Манчестър Юнайтед

Фенербахче качи напрежението върху Манчестър Юнайтед

драма и късен успех в Баку класираха Андерлехт напред, пет от пет за Зенит

С два гола през втората част Фенербахче победи Зоря (Луганск) с 2:0 у дома и покачи напрежението върху Манчестър Юнайтед в група А на Лига Европа. Успехът на турците значи, че загуба на Юнайтед тази вечер от Фейенорд на „Олд Трафорд” изхвърля тима на Моуриньо от Европа.

„Фенерите” създаваха всичко по-интересно в атака през първата част на „Шюкрю Сарачоглу”, но Муса Соу е Емануел Еменике така и не настроиха мерника.

Дик Адвокаат извади Еменике на почивката и пусна Мирослав Щох, а това се оказа джакпот за холандския наставник. В 59-ата минута словакът Щох овладя отбита топка и с типичния за него снаряд от около 30 метра матира вратаря Шевченко в далечния десен ъгъл, въпреки че стражът изби с една ръка, но недостатъчно.

8 минути по-късно Потук центрира от фаул и Симон Кяер с глава безпощадно засече в близкия десен ъгъл – 2:0.

В добавеното време левият бек на украинците Едуард Собол беше изгонен с втори жълт картон.

Фенербахче дръпна на върха в групат с 10 точки, Фейенорд е втори със 7, Манчестър Юнайтед има 6 и ще гони задължителна победа тази вечер срещу холандците у дома от 22:05. Зоря е с 2 точки и ще завърши на последното място.

В група C Зенит остава непогрешим с пета поредна победа – 2:0 срещу Макаби (Тел Авив) у дома.

Мирча Луческу направи някои ротации, ала това не пречеше на Зенит да контролира играта. В 44-ата минута Роберт Мак се отскубна от десния бек Елазар Даса и търкули успоредна топка във вратарското поле, а на втора греда Александър Кокорин на шпагат я добута зад голлинията за 1:0.

В продължението на мача резервата Александър Кержаков стреля силно през стената във вратарския ъгъл от свободен удар точно на границата на наказателното поле и вратарят нямаше време да реагира – 2:0.

Зенит още в миналия кръг се класира напред като първи в групата и вече има 15 точки. Макаби (Тел Авив) е с 4, толкова има и Дъндолк, който е с мач по-малко. АЗ Алкмаар изненадващо е последен с две и тази вечер гостува в Ирландия.

Андерлехт също се класира за елиминациите след драматично 3:1 като гост на Габала в Баку. Победата дойде след изпусната дузпа за Кабала, червен картон за домакините и два гола на белгийците в самия край.

Най-желаният за трансфер играч на Андерлехт Юри Тилеманс откри в 10-ата минута, но бразилският ляв бек на Габала Рикардиньо изравни от дузпа в 15-ата.

Драмата дойде в последния четвърт час. Рикардиньо изпусна втора дузпа за Габала в 75-ата минута, а Рашад Еюбов беше изгонен с втори жълт картон в 88-ата.

Андерлехт използва числения си превес и измъкна победата с голове на резервата Масимо Бруно (’90) и поляка Лукаш Теодорчик (’93), които класираха белгийския гранд за 1/16-финалите.

Андерлехт води с 11 точки, Сент Етиен има 8, а Майнц е с 5. Французите посрещат немците тази вечер, докато Габала няма нито една точка на дъното.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи