3. Фенербахче с голова фиеста преди Лудогорец (ВИДЕО)

Фенербахче с голова фиеста преди Лудогорец (ВИДЕО)

"Фенерите" победиха с 4:2 Хатайспор

Предстоящият съперник на Лудогорец в Лигата на конференциите - Фенербахче, записа победа с 4:2 срещу тима на Хатайспор в среща от 9-ия кръг на местната СуперЛига. Успехът върна състава от Истанбул на първото място в първенството с две точки пред втория Галатасарай. Хатайспор от своя страна претърпя първо поражение този сезон и вече се намира на шесто място.

Домакините от Фенербахче изиграха силно полувреме и до голяма степен предрешиха изхода още преди почивката. Себастиан Шимански откри резултата в 7-ата минута след асистенция на Душан Тадич, а в 15-ата минута Брайт Осави - Самюъл покачи.

В 26-ата минута реферът отсъди дузпа заради нарушение в наказателното поле на Бурак Бекароглу, но след преразглеждане на ситуацията чрез системата VAR наказателният удар бе отменен.

Все пак домакините стигнаха до трети гол и това се случи в 39-ата минута, когато Един Джеко засече подаване в наказателното поле.След почивката отборът на Хатайспор върна едно попадение благодарение на Фаузи Гулам в 55-ата минута, но съвсем скоро в 63-ата минута преднината на Фенербахче отново стана три гола след като Ирфан Кахведжи се разписа.

Това донякъде пречупи амбициите на гостите да потърсят нещо повече и стигнаха до само още един гол. Това се случи в 4-ата минута на добавеното време, когато Раян Абид стреля силно от границата на наказателното поле и прониза Доминик Ливакович.