3. Фенерите взеха солиден аванс срещу 10 от Лацио (ВИДЕО)

Фенерите взеха солиден аванс срещу 10 от Лацио (ВИДЕО)

Турският тим постигна комфортна преднина от два чисти гола у дома

Отборът на Фенербахче постигна изключително трудна победа с 2:0 над гостуващия Лацио в първи мач от четвъртфиналите на Лига Европа.

Пиер Уебо изведе домакините напред от дузпа в 78-ата минута. В последната 90-а минута пък Дирк Каут удвои резултата, с което донесе комфортна преднина на турския тим преди реванша идната седмица.

Двата тима изнесоха много оспорвана среща в Истамбул. Турският тим победи заслужено, тъй като създаде повече положения пред вратата на съперника и дори на два пъти имаше малшанса да уцели греда след удари на Топал през първата и Мейрелеш през втората част.

От своя страна обаче италианците бяха много добре организирани и дебнеха всяка възможност за контраатака.

Ситуацията допълнително се утежни за римските орли, след като в 48-ата минута Еди Онази получи втори жълт картон и остава тима си с човек по-малко.

В крайна сметка в 78-ата минута Стефан Раду извърши нарушение в наказателното си поле и главният рефер не се поколеба да посочи бялата точка.

Зад топката застана Пиер Уебо, който хладнокръвно реализира.

Домакините обаче не спряха дотук и се опитаха да решат всичко в своя полза още в първия мач.

Финалният щурм на фенерите даде резултат в последната 90-а минута, когато след пряк свободен удар на Еркин, стражът на Лацио Маркети изпусна топката и тя попадна право в краката на Дирк Каут, който от непосредствена близост прати в екстаз претъпканите трибуни.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)