3. Феноменален Шалке разнищи с 5:2 Интер в Милано (видео)

Феноменален Шалке разнищи с 5:2 Интер в Милано (видео)

Шеметно трагичната защита на Интер и неуморимия Раул решиха мача в полза на немците

Немският Шалке изкова историческа победа над Интер с 5:2 като гост в първия четвъртфинал от Шампионската лига. Германците се справиха с леден душ, допускайки гол в 27-ата секунда, но обърнаха тотално развоя на мача със страхотните си контраатаки и водени от неуморимия Раул.

Защитата на Интер пък за пореден път показа, че е трагична в центъра с бавните Ранокия и Киву, който пак си изкара червен картон само три дни след този с Милан. В нападание Интер създаде много възможности, но шеметните изпълнения на защитниците отчаяха целия отбор.

Носителите на трофея от лигата миналата година водеха с 2:1, но германците направижа жесток обрат и победиха с 5:2.

Интер започна със страховито изпълнение мача. Още в 1-ата минута Нойер излезе да пресече едно подаване към Милито близо до наказателното поле. Исканият от всички грандове вратар направи това успешно, но не знаеше, че топката ще попадне на крака на Деян Станкович, който ще изпълни феноменален удар от воле от центъра на терена и ще покоси директно вратата му – 1:0. Публиката на стадиона пък полудя, заедно с целия отбор.

Невероятното попадение обаче не даде така нужния импулс, с който Шалке да бъде разбит. Напротив – германците се нанесоха по-трайно в половината на „нерадзурите“. Раул не успя да отбележи с глава, след това пак той стреля в ръцете на Сезар. Все пак обаче в 17-ата минута Матип успя при едно разбъркване да отбележи за 1:1.

Интер веднага натисна, а в 24-ата минута Станкович за съжаление получи контузия и трябваше да напусне терена.

Интер продължи да търси втори гол. В 34-ата минута Диего Милито оползотвори прекрасна атака на своя отбор и вдигна на крака „Джузепе Меаца“. Снайдер даде много хитър пас към Камбиасо по въздуха, аржентинецът свали хитро топката към своя съотечественик и Милито с прекрасен удар разби защитата на уникалния Нойер.

След попадението Интер продължи да бъде по-активният отбор и владееше напълно положението. Късметът обаче не бе с отбора в 39-ата минута.  Тогава Еду бе изведен в коридор отдясно. Бразилецът стреля, а топката рикошира в крака на Киву и заблуди Жулио Сезар. Все пак вратарят намери сили да избие сигурния гол, но нападателят на Шалке успя да направи добавка и да изравни – 2:2.

Втората част започна с голям пропуск на Милито. Той получи пас от дълбочина и излезе сам срещу Нойер, но стреля покрай гредата. Секунди по-късно пък вратарят на Шалке извади сигурен гол при страхотна намеса след удар отблизо на Ето‘о.

В 52-ата минута обаче в Милано се случи немислимото. Раул наказа „нерадзурите“, след като се измъкна в наказателното поле и матира Сезар.

За капак на всичко Ранокия си вкара смешен автогол  в 57-ата минута след центриране при бърза контра на германците.

Това обаче не бе краят на прекрасно започналия мач, превърнал се в унижение. Киву, който остави глупаво отбора си с човек по-малко в дербито срещу Милан, направи нова такава постъпка само няколко дни след злополуката с „росонерите“. Само за 10 минути той си изкара два жълти картон и бе пратен в съблекалнята от Мартин Аткинсън.

С 10 човека Интер направи някакви опити да върне някое попадение. При няколко добри ситуации обаче футболистите на Леонардо нямаха късмет. За това пък Шалке направи нужното направо да празнува полуфиналите, след като Еду вкара страхотен гол от границата на пеналта.

До края на срещата хубавите моменти бяха епизодични. Шалке пазеха резултата, докато „нерадзурите“ пробваха да измислят нещо с 10 души.

Така, най-вероятно само след седмица, немският тим на Ралф Рагник ще направи истински фурор, класирайки се а полуфиналите на състезанието.

Интернационале - Шалке 2:5
1:0 Станкович 1'