3. ФЕНОМЕНАЛНО: Вратар спаси 3 дузпи и класира Ливърпул (ВИДЕО)

ФЕНОМЕНАЛНО: Вратар спаси 3 дузпи и класира Ливърпул (ВИДЕО)

Ливърпул се класира драматично за следващия кръг в "Кюрасао Къп". Това стана след победа с дузпи над Дарби Каунти. Мачът завърши 0:0 в редовното време. Последваха дузпи, при които "мърсисайдци" успяха да победят с 3:2. В големия герой на вечерта се превърна Куивин Келехър, който спаси 3 наказателни удара, а Харви Елиът вкара победната дузпа.

Калвин Рамзи опита удар от разстояние в четвъртата минута, но топката премина встрани от лявата греда на Уилдсмит. В 31-та минута Фабио Карвальо се възползва от грешка в защитата на гостите и изпрати топка към точката на дузпата, но Лейтън Стюърт не успя да осъществи добър контакт с топката и пропиля страхотна възможност, изпращайки кълбото високо над вратата. Секунди след това Уилдсмит не се намеси убедително при центриране и Цимикас опита удър от въздуха, но не бе точен.

Фабио Карвальо опита техничен удар в 54-та минута, но не успя да затрудни вратаря на гостите, който отрази. В 80-та минута Дарби Каунти имаше възможност да вкара, но Джо Гомес притисна противника си, а Келехър уволи спокойно удара на нападателя на "овните". Минута след това Харви Елиът бе гениално изведен сам срещу Уилдсмит, но стражът направи виртуозно спасяване.

Макголдрик стреля с глава в 86-та минута след хубаво центриране, но Келехър бе на позиция и отрази. Двата отбора не успяха да си отбележат гол за редовните 90 минути и се стигна до изпълнението на дузпи.