3. Фернандеш спаси главата на Тен Хаг с късен победен гол срещу Фулъм (ВИДЕО)

Фернандеш спаси главата на Тен Хаг с късен победен гол срещу Фулъм (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед прекъсна серията от две поредни загуби

Бруно Фернандеш е големият герой за Манчестър Юнайтед, който донесе победата на „червените дяволи“ с 1:0 при гостуването на Фулъм от единадесетия кръг на Висшата лига. Победното попадение на португалеца падна в добавеното време на срещата.

Манчестър Юнайтед вкара гол в 9-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Ериксен центрира в наказателното поле на Фулъм, където Гарначо успя да отиграе. Неговото подаване успоредно на голлинията стигна до Скот МакТоминей, който бе сам и отблизо прати топката в опразнената врата. Попадението обаче бе отменено заради засада на Хари Магуайър, който посегна към топката при центрирането.

Бернд Лено се намеси решаващо в 34-ата минута, когато отрази много опасен удар на Бруно Фернандеш.

Пред Алехандро Гарначо се откри страхотна възможност в 48-ата минута в наказателното поле на Фулъм. Той шутира, но Бернд Лено отново бе на мястото си и спаси.

Уилиан отправи опасен удар в 59-ата минута, но все пак не успя да намери очертанията на вратата на Андре Онана. Хари Уилсън също бе близо до гола в 61-ата минута, когато стреля от дистанция. Мощният му шут затрудни Онана, който все пак успя да избие с една ръка. Последва корнер, който доведе и до ситуация пред Жоао Палиня, който също стреля, но Онана успя да се намеси отново и да спаси.

В 65-ата минута Родриго Мунис стреля с глава след подаване от ъглов удар, но изпълнението му мина малко над напречната греда.

Шест минути по-късно Бернд Лено се наложи да се намесва след удар на Факундо Пеистри.

В 83-ата минута Бруно Фернандеш реши директно да обстрелва вратата на Фулъм от пряк свободен удар. Изстрелът му от далечна дистанция обаче не затрудни Бернд Лено.

В първата минута от добавеното време на мача Бруно Фернандеш пое на границата на наказателното поле, залъга противник и стреля с десния крак, Лено стигна до топката, но не успя да я спаси и тя влетя във вратата му.

С тази победа Манчестър Юнайтед събра в актива си 18 точки и се изкачи на шесто място във временното класиране, докато Фулъм е четиринадесети с 12 точки.