3. Фернандо Торес най-сетне напомни за себе си, Челси изхвърли „лисиците” от ФА Къп (видео)

”Сините” от Лондон се наложиха с 5:2 над Лестър във вълнуващ мач от четвъртфиналите на турнира за Купата на Англия

Отборът на Челси победи с 5:2 Лестър в мач от четвъртфиналите на ФА Къп. „Сините” от Лондон се представиха силно в двубоя, проведен на „Стамфорд Бридж”, но и „лисиците” демонстрираха добри изпълнения и напускат турнира за Купата на Англия с високо вдигната глава. Един от най-интересните факти, който трябва да бъде отбелязан от днешния мач, обаче е този, че головата суша на Фернандо Торес най-сетне приключи. Испанският нападател на Челси отбеляза две от общо петте попадения на неговия тим и по този начин сложи край на дългия си период без вкаран гол.

Домакините започнаха силно срещата и след няколко пропуска в началните минути, Гари Кейхил успя да отбележи за 1:0 в 12-ата, след като прати с глава кълбото в мрежата на Лестър. Само 4 минути по-късно Соломон Калу бе точен за 2:0 в полза на Челси, като по този начин тимът от „Стамфорд Бридж” успя да поведе с по-убедителен аванс.

”Лисиците” опитаха да се върнат в двубоя и създадоха няколко ситуации пред Петър Чех, но до попадение за гостуващия тим до края на първата част не се стигна. Челси пък не се възползва от създадените шансове до завършването на първите 45 минути и така на почивката резултатът бе 2:0 в полза на домакините.

През второто полувреме Челси бе по-активният тим, а в 67-ата минута се стигна и до момента, когато Фернандо Торес най-сетне успя да сложи края на головата си суша, след като се разписа във вратата на Каспер Шмайхел. Малко след като започна да тече последният четвърт час от срещата, в 77-ата минута, Джърмейн Бекфорд върна едно попадение за гостите, но радостта на „лисиците” от отбелязаното попадение продължи съвсем малко, защото в 85-ата минута Фернандо Торес отбеляза своя втори гол в мача, засичайки с глава топката след центриране от корнер на Раул Мейрелеш.

Лестър обаче продължи да търси още голове, въпреки че губеше с 1:4, и в 88-ата минута Бен Маршал нанесе страхотен далечен изстрел към Петър Чех, а вратарят бе безпомощен и кълбото влетя в горния ляв ъгъл на вратата му. Крайното 5:2 бе оформено от Раул Мейрелеш в 1-ата минута на даденото от съдията Лий Пробърт продължение на мача. Португалският футболист на Челси бе намерен от Фернандо Торес в наказателното поле на Лестър и не остави шансове на Каспер Шмайхел, вкарвайки пети гол за своя отбор.

Малко след това се стигна и до последния съдийски сигнал в двубоя. Така Челси стана първият тим, който се класира за полуфиналите на ФА Къп. Лестър пък ще трябва да се съсредоточи върху изявите си в Чемпиъншип, където се бори за участие в плейофите за класиране във Висшата лига.