3. Фернандо Торес най-сетне вкара за Челси, "сините" изпратиха Уест Хем към Чемпиъншип (видео)

Настоящият шампион на Англия запази живи шансовете си за защита на титлата

Настоящият шампион на Англия – Челси, постигна важна победа в борбата си за защита на титлата в Премиършип в мача си от 34-ия кръг на първенството. „Сините” от Лондон се наложиха с 3:0 в домакинския си мач на „Стамфорд Бридж” срещу борещия се за оцеляване Уест Хем. Успехът обаче не дойде никак лесно, тъй като „чуковете” имаха доста възможности пред вратата на Петър Чех, но за тяхно съжаление гол във вратата на домакините така и не падна. Челси също създаде доста ситуации и реализира част от тях. Първи гол със синята фланелка пък отбеляза испанецът Фернандо Торес, който се появи като резерва в днешния двубой.

Доста активни за Челси в началните минути бяха Дидие Дрогба и Флоран Малуда, но и двамата футболисти на домакините пропиляха няколко възможности. „Сините” владееха топката малко повече от своя съперник, но гол така и не падаше.

В 26-ата минута пък дойде най-сериозното положение пред вратата на Петър Чех за първата част. Кълбото бе центрирано към Джонатан Спектър, който с плонж го засече с глава, но блестящата намеса на чешкия страж запази нулевото равенство.

”Сините” от Лондон достигнаха до гол в заключителните минути на първата част. Дидие Дрогба изведе с отличен пас Ашли Коул, а левият бранител на Челси подаде великолепно към Франк Лампард, който със силен удар от десетина метра остави безпомощен Грийн. Така почивката дойде при резултат 1:0.

През второто полувреме Уест Хем се представи доста добре и на няколко пъти имаше възможност да отбележи. Карлтън Коул и Демба Ба бяха активни в началните минути на вторите 45 минути, а след появата си на терена силни моменти имаше и Роби Кийн. Пропуските пред Петър Чех не бяха малко, но все пак вратата на „сините” се запази без гол.

Между 70-ата и 80-ата минута Карло Анчелоти вкара в игра Никола Анелка и Фернандо Торес и след появата на двамата играта на Челси се поуспокои. Това доведе до постепенно пренасяне на играта в половината на Уест Хем, което доведе и до втория гол. Той бе отбелязан от Фернандо Торес и бе първи за испанеца с екипа на „сините” откакто дойде в Лондон през януарския трансферен прозорец. Бившият нападател на Ливърпул получи пас от Анелка и след като в първия момент се забави, се обърна и прати кълбото в десния ъгъл на Грийн.

След попадението на Торес „сините” се поуспокоиха, а в 93-ата минута достигнаха и до трети гол, който бе дело на Флоран Малуда. Французинът получи пас от Торес и с бомбен удар от границата на наказателното поле забоде топката в мрежата на Грийн за трети път.

Така Челси постигна класическа победа и запази шансовете си за защита на титлата. Играчите на Карло Анчелоти имат актив от 67 точки и продължават да са на второто място, на шест точки зад лидера Манчестър Юнайтед, който днес победи Евертън с минималното 1:0. Уест Хем пък остава на последното място с 32 точки и три кръга преди края изглежда един от основните фаворити за изпадане.

Челси 3:0 Уест Хем
44’ 1:0 Лампард
84’ 2:0 Торес
90+3’ 3:0 Малуда

Стадион: „Стамфорд Бридж”

Жълти картони: Иванович (Челси); Хитцелшпергер, Ба (Уест Хем)