3. Фейенорд отчая Рома с шедьовър (ВИДЕО)

Фейенорд отчая Рома с шедьовър (ВИДЕО)

Дибала се контузи, „вълците“ паднаха с 0:1

С чудесен гол с удар от воле на Матс Вифер в 54-тата минута нидерландският Фейенорд победи с 1:0 италианския Рома в първи мач от четвъртфиналите в Лига Европа.

Срещата, която бе повторение на миналогодишния финал в Лигата на конференциите, премина под надмощието на домакините от Ротердам, но мачът можеше да има съвсем друг развой, ако точно преди почивката Лоренцо Пелегрини не бе пропуснал дузпа за гостите.

В началните минути играта се водеше предимно в половината на Фейенорд, но гостите не успяваха да направят нещо особено опасно. Тяхната атака обаче изгуби мощ в срещата на първата част, когато аржентинският плеймейкър Пауло Дибала получи контузия в слабините и бе заменен.

Все пак Рома стигна до отлична възможност за гол в 42-рата минута, когато бе отсъдена дузпа за игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана капитанът на Рома Пелегрини, но неговият удар намери страничната греда.

През второто полувреме Фейенорд вдигна оборотите и в 54-тата минута Вифер откри. Той засече от въздуха центриране на Усама Идриси и с удар извън границата на наказателното поле прати топката във вратата на "вълците".

До края на мача най-добрата възможност за изравняване пред тима на Жозе Моуриньо се откри пред Роджър Ибанес, но неговият удар с глава бе избит от голлинията от играч на домакините, след което топката се удари в напречната греда и бе изчистена.

Капитанът на домакините Оркун Кьокчю също имаше две добри възможности да направи победата на ротердамци по-изразителна, но късметът не бе на негова страна.