3. Фейенорд превзе върха в групата си от Шампионска лига

Фейенорд превзе върха в групата си от Шампионска лига

След лекция и успех с 3:1 над Лацио

Фейенорд оглави класирането на група „Е“ в Шампионската лига след победа с 3:1 над гостуващия Лацио.

На "Де Кайп" в Ротердам домакините имаха контрол над мача през първите 80 минути и можеха да вкарат много повече от реализираните от тях три гола.

Сантяго Хименес даде аванс на нидерландския тим в 31-вата минута, след като няколко минути по-рано негово попадение бе отменено заради засада.

Точно преди почивката Рамис Зеруки овенча добрата игра на домакините с второ попадение, дошло след красив шут от дъгата на наказателното поле.

Четвърт час преди края Хименес покачи на 3:0, а Лацио стигна до почетния си гол в 83-тата минута чрез Педро, който бе точен от дузпа.

В заключителните минути гостите от Рим опитаха да потърсят още поне един гол, но защитата на Фейенорд издържа.

В класирането Фейенорд има 6 точки, пред Атлетико Мадрид и Лацио с по 4 и Селтик без актив.