3. Фейенорд шокира Юнайтед с 1:0 в Ротердам (ВИДЕО)

Фейенорд шокира Юнайтед с 1:0 в Ротердам (ВИДЕО)

Моуриньо пусна резервите в Лига Европа

Фейенорд победи с 1:0 Манчестър Юнайтед в първия мач от група "А" на Лига Европа.

Холандците изиграха много силен мач срещу резервите на Юнайтед. Мениджърът на "червените дяволи" Жозе Моуриньо направи цели осем промени в състава си спрямо последния мач на отбора, с което показа, че не държи толкова много на турнира.

Домакините се възползваха по най-добрия начин от това и постигнаха ценна победа с попадение на юношата си Тони Тринидад де Вилена в 79-ата минута.

Още в  11-ата минута холандците  бяха близо до откриване на резултата. Берхуйс опита далечен удар и Давид де Хеа трябваше да показва рефлекс, за да опази вратата си.

Първата възможност за Юнайтед дойде в 16-ата минута, когато Пол Погба стреля от фаул, но без реално да затрудни вратаря Брад Джоунс. В 24-ата минута гостите стигнаха до най-доброто си положение до момента. Матео Дармиан намери Антони Марсиал в наказателното поле, французинът стреля от движение, но топката мина до гредата.

В 40-ата минута Фейенорд имаше нова добра ситуация, като Тоорнстра получи чудесно центриране в пеналта, но ударът му от движение мина над целта.

Англичаните започнаха активно второто полувреме и още в първите секунди организираха атака, която завърши с неточен далечен удар на Андер Ерера. Фейенорд пък отговори с доста по-опасен далечен изстрел на Ел Ахмади. Гостите обаче засилваха натиска и в 61-ата минута Пол Погба също пробва мерника си от дистанция.

Недоволен от развитието на мача в 63-ата минута Жозе Моуриньо направи тройна смяна, като пусна в игра Златан Ибрахимович, Мемфис Депай и Ашли Йънг, които трябваше да раздвижат нещата в предни позиции.

Следващото положение обаче бе за домакините, които организираха хубава контра в 73-ата минута и Башачикоглу стреля до гредата. Две минути по-късно пък "червените дяволи" имаха прекрасна възможност за гол. След центриране от фаул Златан се извиси и стреля с глава отблизо, но неточно.

Фейенорд обаче издебна своя шанс на контраатака. В 79-ата минута домакините отнеха една топка и нахлуха на скорост в полето на съперника. Йоргенсен напредна по крилото и пусна по земя за Тринидад де Вилена, който засече кълбото в мрежата на Де Хеа за 1:0. В ситуацията останаха съмнения за засада при паса към Йоргенсен.

До края Юнайтед направи всичко възможно да стигне поне до равенството, но стигна само до едно разбъркване в наказателното поле в 86-ата минута, което не завърши с гол. В добавеното време Ибра стреля опасно от фаул, но и той не успя да преодолее вратаря.

Така Фейнорд записа важна победа на старта на мачовете в група "А" на Лига Европа. В същото време Юнайтед ще трябва да се реваншира в предстоящите срещи.

В другия мач от групата Заря (Луганск) и Фенербахче завършиха 1:1 в Украйна. Домакините поведоха чрез Гречишкин в 52ата минута, а Кяер успя да изравни в шестата минута на добавеното време на мача и по този начин да лиши украинците от трите точки.

Флик: Хубаво е да си треньор на Барселона

Специалистът се наслаждава на първите си месеци в Каталуния

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи