3. Финландец вдъхнови Шалке за 2:2 с Леверкузен (ВИДЕО)

Финландец вдъхнови Шалке за 2:2 с Леверкузен (ВИДЕО)

"Миньорите" губеха с 0:2, но Теему Пуки вкара гол и изработи дузпа

Шалке се измъкна сух от дербито с Байер Леврекузен в 29-ия кръг на Бундеслигата и стигна до 2:2 на "Фелтинс Арена", въпреки че губеше с 0:2 до 71-ата минута.

"Аспирините" поведоха в края на първата част. Кадлец пусна за Ларс Бендер отдясно, той центрира и на задната греда Симон Ролфес разстреля Хилдебранд с глава за 0:1.

Михал Кадлец удвои аванса преди да е изтекъл час игра след пряк свободен удар, при който Кислинг леко отклони с глава.

Обратът започна в 71-ата минута. Вратарят Берндт Лено изби лошо нисък шут на Бастош и резервата Теему Пуки намали на 1:2 само 5 минути след своето влизане като резерва на мястото на Марика.

Три минути преди края финландецът Пуки изработи и изравнителния гол. Той бе фаулиран от Йомер Топрак в наказателното поле, а съдията Мануел Грефе даде дузпа за Шалке и диркетен червен картон за Топрак.

Рафаел не сбърка от бялата точка и донесе точка на "кралскосините".

Шалке е 4-и с 46 точки и още има шанс да настигне Байер Леверкузен, който е трети с 50.

Пьотровски приключи с Полша

Халфът на Лудогорец се прибира по-рано в Разград

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача