3. Фиорентина изяде голям пердах от Торино (ВИДЕО)

Фиорентина изяде голям пердах от Торино (ВИДЕО)

Жонатан Иконе дебютира за "виолетовите", които допуснаха първа загуба след шест мача

Фиорентина загуби с 0:4 гостуването си на Торино от 21-ия кръг на Серия "А". По програма мачът трябваше да се изиграе в неделя, но беше преместен с един ден, тъй като съществуваше опасност той да бъде отложен заради висок брой заразени от коронавирус сред домакините. В крайна сметка, към днешна дата, с COVID-19 при “биковете” са само трима, а звездата Андреа Белоти е контузен. .

Торо наниза три попадения в рамките на 12 минути още в първия половин час, с което на практика реши мача. Вилфрид Синго беше точен с глава за 1:0. Йосип Брекало наказа две грешки на гостите - в 23-ата и 31-вата минути. В 59-ата се разписа и Антонио Санабрия.

До тази среща Фиорентина нямаше загуба в шест последни мача. От двамата нови нападатели - Кшищоф Пьонтек и Жонатан Иконе, дебют записа само вторият, докато полякът не беше в групата.