3. Фиорентина не успя да запише 10-та поредна победа в Серия А (ВИДЕО)

Фиорентина не успя да запише 10-та поредна победа в Серия А (ВИДЕО)

Бившият страж на "Ла Виола" Бартоломей Драговски изигра страхотен мач

Отборите на Фиорентина и Специя завършиха наравно 1:1 на “Артемио Франки” в двубой от 29-ия кръг на Серия "А". По този начин “виолетовите” не успяха да постигнат десета поредна победа във всички турнири. С голяма заслуга за това е бившият им вратар Бартоломей Драговски, който се отчете с асистенция за гола на “орлетата”.

Домакините бяха по-добрият тим през целия мач, но повечето им удари се оказаха или неточни, или блокирани, което им изигра лоша шега. Все пак късметът им се усмихна в 25-ата минута, когато капитанът им Кристиано Бираги отне топката и проби в наказателното поле, след което опита центриране. Топката обаче първо се отби в Пжемислав Вишневски, а след това и в далечната греда, за да влезе в гредата. Така попадението беше зачетено като автогол на полския бранител. В 32-рата минута обаче неговият сънародник и съотборник Драговски изрита силно топката и тя стигна чак до противниковото наказателно поле, където Мбала Нзола се пребори с Игор за нея и с последвалия си удар възстанови равенството. През втората част “виолетовите” определено бяха по-близо до победен гол, но до такъв не стигнаха. В 60.-ата минута Йосип Брекало се появи в игра и веднага нацели греда с шут по земя, а в 73-тата Драговски се справи с опасен пряк свободен удар на Бираги.

Така Фиорентина събра 41 точки и е на осмото място в класирането, където Специя е на спасителната 17-а позиция с 26 пункта или на седем спрямо зоната на изпадащите.