3. Фиорентина победи Барса за първи път в своята история (ВИДЕО)

Фиорентина победи Барса за първи път в своята история (ВИДЕО)

Младежкият национал Федерико Бернардески наниза два ранни гола за успеха с 2:1 на "Артемио Франки"

Младежкият национал на Италия Федерико Бернардески шокира Барселона с два бързи гола в самото начало при успеха на Фиорентина с 2:1 над европейския шампион в турнира International Champions Cup. Това бе първи успех за тима от Флоренция срещу Барса в историята, макар и в неофициален мач.

Новият треньор на „виолетовите” Пауло Соуса направи своя дебют пред домашна публика на „Артемио Франки” и неговите играчи бяха максимално мотивирани да се докажат срещу носителя на знаменит требъл от миналия сезон.

Луис Енрике не пусна наскоро върналите се от почивки Меси, Неймар, Масчерано и Дани Алвеш, но пък Луис Суарес, Иниеста и очакваният в Манчестър Юнайтед Педро играеха за каталунците.

Началото бе прекрасно за Фиорентина и Бернардески с глава отклони прецизно в далечния ъгъл при центриране на Борха Валеро – 1:0 още след 4 минути игра.

Нападателят пропусна голяма част от миналия сезон заради контузия в глезена, но сега наваксваше с прекрасни голове. В 12-ата минута младежкият национал на Италия засече пас на Хоакин след отличен пробив на испанеца за 2:0.

Барса веднага върна един гол – Луис Суарес се разтегна максимално и отклони достатъчно пас на Ракитич над защитата за 2:1.

Педро изпусна отличен шанс да изравни, а друг негов удар бе спасен от вратаря Татарушану. После и Суарес изпусна от чиста позиция.

Барселона продължи да пропилява положение след положение и след почивката, а домакините хванаха еврошампиона на контра няколко пъти, но не стигнаха до трети гол и все пак взеха много престижна победа.
Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм