3. Фиорентина преби Рома след 2 дузпи и 3 червени картона срещу „вълците” (видео)

Фиорентина преби Рома след 2 дузпи и 3 червени картона срещу „вълците” (видео)

"Виолетовите" се наложиха с 3:0 на своя "Артемио Франки"

Отборът на Фиорентина постигна много важна победа в борбата си за оцеляване, след като днес разби тима на Рома с класическото 3:0. Срещата се игра на стадион „Артемио Франки” и бе от програмата на 14-ия кръг на италианската Серия „А”.

Двубоят бе доста драматичен, като в него реферът Дамато показа 3 червени картона на играчи на гостите и отсъди две дузпи за „виолетовите”.

Двубоят стартира с натиск на домакините и пропуски на Йоветич и Варгас. Така се стигна до 17-ата минута, когато Жуан фаулира Йоветич в пеналта си като последен в отбрана, за което видя директен червен картон, а реферът отсъди и дузпа в полза на Фиорентина. Зад топката застана самият Йоветич, който не сбърка, хвърляйки в екстаз феновете на „Артемио Франки” – 1:0.

След попадението домакините продължиха да доминират и Ладзари, Йоветич и Варгас имаха добри възможности, но не успяха да ги реализират.

Все пак усилията на „виолетовите” се увенчаха с успех в 44-ата минута, когато Гамберини засече с глава центриране на Монтоливо от корнер, удвоявайки преднината на Фиорентина.

През втората част „вълците” започнаха малко по-добре, ала Ламела и Къркич изтърваха по едно хубаво положение. Стигна се обаче до 76-ата минута, когато Гаго си изкара втори жълт картон и остави своите с двама човека по-малко на терена.

Последният удар върху Луис Енрике и възпитаниците му се стовари върху тях в 85-ата минута, когато Боян Къркич игра умишлено с ръка в наказателното поле, за което получи директен червен картон и Дамато даде нова дузпа за Фиорентина. Зад топката застана Сантиаго Силва, който с десния крак оформи и крайното 3:0.

След успеха „виолетовите” се намират на 10-о място във временното класиране с актив от 16 точки, на 6 от зоната на изпадащите. Гостите от Рим пък са 8-и със 17 пункта.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)