3. Фиорентина разнищи неориентирания Интер с 3:0 пред погледа на Батистута (ВИДЕО)

Фиорентина разнищи неориентирания Интер с 3:0 пред погледа на Батистута (ВИДЕО)

Чудесни голове на Бабакар, Куадрадо и Томович хвърлиха Флоренция в екстаз

Пред погледа на Габриел Батистута Фиорентина разнищи Интер с 3:0 на своя „Артемио Франки” в 6-ия кръг на Серия А и изпревари „нерадзурите” в таблицата. Сняряди на Бабакар и Куадрадо и попадение на Томович донесоха убедителния успех на „виолетовите” над изглеждащия на моменти крайно объркан тим на Валтер Мадзари. Отборът от Флоренция имаше само една победа в последните 16 мача срещу този съперник, но тази вечер статистиката нямаше никакво значение.

Майка Ричардс, Марио Гомес, Джузепе Роси, Хоакин и Марко Марин бяха контузени в лагера на Фиорентина, но пък Хуан Куадрадо започна, въпреки че страдаше от възпаление в коляното.

Неманя Видич вече направи две нарушения за дузпи този сезон и рискуваше трето в началните минути, когато използва ръцете си срещу Бабакар, но му се размина.

Именно котдивоарецът Кума Бабакар откри резултата в 7-ата минута с топовен удар от дистанция, който порази далечния горен ъгъл на безпомощния Самир Ханданович – 1:0.

Интер опита да изравни бързо, ала изстрел на Икарди мина на сантиметри над напречната греда, а тима от Флоренция удвои преднината си след 20 минути игра.

Този път един от героите за Колумбия на световното – Хуан Куадрадо, не остави шанс на Ханданович с коварен фалцов удар от 20-ина метра за 2:0.

Удар на Икарди бе блокиран, а Куртич прати остро центриране, което остана без адресат, защото Куадрадо не успя да засече.

И през втората част „нерадзурите” изглеждаха беззъби в атака, а Фиорентина изчака евентуален натиск, който така и не дойде, и отново заигра в атака.

Куадрадо се промъкна между двама защитници през центъра, но Ханданович съобразително излезе и го парира.

Ненад Томович сложи точка на спора в 76-ата минута, след като на скорост подмина с лекота двама защитници и вкара по земя в близкия ъгъл на Ханданович, който незнайно защо дори не помръдна – 3:0.

Ернанес беше най-близо поне до почетен гол, но Нето извади шута под гредата в корнер.

В добавеното време Фиорентина изпусна да вкара и 4-ти гол, когато Бриланте се озова с топката зад вратаря, но Жуан Жезуш изби от голлинията.

Фиорентина се изравни по точки с Интер (9) и заема седма позиция, докато Интер е девети със същия актив.

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи