3. Фиорентина с първо поражение от 10 мача в калчото

Фиорентина с първо поражение от 10 мача в калчото

"Виолетовите" загубиха визитата си на Рома с 2:4

Отборът на Рома нанесе първа загуба на тима на Фиорентина в първенството от 10 мача насам, след като днес се наложи с 4:2 над "виолетовите". Срещата се игра на стадион "Олимпико" и бе от програмата на 16-ия кръг на италианската Серия "А".

Срещата започна отлично за столичани, които излязоха напред в резултата още в 7-та минута. Тогава след бърза контраатака Тахцидис качи топката на главата на Кастан, който не сбърка за 1:0.

След гола "вълците" продължиха да доминират, но в 14-ата минута допуснаха изравняване, след като Родригес центрира от статично положение в пеналта на домакините, а там Ронкалиа засече с левия крак, възстановявайки статуквото.

Само 5 минути по-късно обаче, Рома отново си върна преднината. Тогава Дестро намери Тоти в наказателното поле на гостите, а Принца на Рим с десния крак не остави шансове на Вивиано за 2:1.

До края на полувремето двата тима изтърваха по още няколко изгодни ситуации. Все пак в 45-ата минута домакините увеличиха аванса си на 3:1 след гол на Тоти, дошъл след асистенция на Балдзарети.

През втората част стартира превъзходно за "виолетовите", които намалиха на 2:3 още в 46-ата минута, когато Ел Хамдауи засече с глава центриране на Валеро за 3:2.

До края на мача Фиорентина опитваше всячески да стигне поне до изравнително попадение, но вместо това в 89-ата минута Пабло Освалдо оформи крайното 4:2, след като бе изведен на изгодна позиция от Франческо Тоти.

След успеха "вълците" се намират на 4-о място във временното класиране с актив от 29 точки, колкото имат и "виолетовите", които са 5-и.