3. Фиорентина смаза Рома и погледна към Шампионската лига

Фиорентина смаза Рома и погледна към Шампионската лига

Рома за пореден път игра слабо при своите гостувания и се отдалечи от заветното четвърто място.

Отборът на Фиорентина постигна страхотна победа с убедителното 4:1 прекия си конкурент за Шампионската лига Рома в среща от 33-ия кръг на италианската Серия "А". "Ла Виола" буквално размаза беззъбите "вълци" и дори можеше да се поздрави с по-изразителен успех. Рома за пореден път игра слабо при своите гостувания и се отдалечи от заветното четвърто място.

Срещата започна по блестящ начин за домакините. Още в 6-ата минута левият бранител Варгас изстреля истински снаряд от границата на наказателното поле и топката влетя със 109 км в час в долния ляв ъгъл на Артур - 1:0. Ранното попадение даде допълнителен импулс на "виолетовите" и те се развихриха в предни позиции, където най-активен бе младият черногорец Стеван Йоветич, който правеше каквото си поиска с отбраната на Рома. Гостите все пак опитаха да върнат попадението и създадоха две много чисти положения, но и двете бяха пропуснати от Матео Бриги. Фио също имаше няколко шанса за втори гол, но Джилардино и Йоветич не успяха да преодолеят Артур.

Фиорентина започна по-добре и през втората част, и отново се поздрави с ранен гол. В 47-ата минута Алберто Джилардино засече с глава центриране на Семиоли и отблизо вкара топката в мрежата на Рома за 2:0. Това като че ли пречупи гостите и те започнаха да играят много неориентирано. Домакините пък натиснаха и само пропуските на Джилардино на два пъти и на Донадел, лишиха "Ла Виола" от нов гол. В 55-ата минута кошмарът за Рома стана още по-голям, след като Давид Писаро получи втори жълт картон и бе отстранен от игра. Стигна се до 67-ата минута, когато бившият стрелец на Милан вкара втория си гол в мача и направи 3:0. Йоветич изведе Джилардино с дълъг пас в наказателното поле, Джила финтира Касети и с техничен удар с десния крак чукна топката покрай плонжа на Артур. Не бяха изминали и 5 минути, когато Рома допусна нов гол. Джилардино отново бе оставен непокрит в наказателното поле, стреля с глава, но стражът на гостите спаси неговия удар. При добавката обаче резервата Гоби не сгреши и направи разгрома за гостите пълен - 4:0.

Едва тогава Рома започна да играе по-масирано в атака, но единствен Жулио Баптища се справяше с отбраната на Фиорентина. Бразилецът се бореше за високи топки, отнемаше, финтираше, стреляше. Звяра буквално правеше всичко в атака за "вълците" и старанието му бе възнаградено 5 минути преди края, когато пое топката на левия фланг, финтира двама бранители и с топовен изстрел с десния крак не остави шансове за Фрей, с което оформи и крайния резултат - 4:1.

Така с тази победа отборът на Фиорентина вече е на заветното 4-о място с актив от 58 точки, 1 пред Дженоа, който утре гостува на Болоня. Рома пък е на 6-а позиция с 52 точки, на 6 от зона Шампионска лига.

Фиорентина - Рома 4:1