3. Фиорентина спечели по безапелационен начин италианското дерби в Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Виолетовите" направиха за смях Рома в реванша, вкарвайки три безответни гола

Фиорентина се класира за 1/4-финалите на Лига Европа, след като се наложи с 3:0 в реванша на "Стадио Олимпико" срещу Рома. В първия двубой двата тима завършиха при резултат 1:1, но днес "римските вълци" така и не успяха да стигнат до попадение и напускат турнира след 1:4 общ резултат. Родригес даде преднина за гостите в 9-ата минута от дузпа, а грешка на вратаря Скорупски позволи на Алонсо да удвои в 18-ата. Три минути по-късно Басанта оформи крайния резултат.

Виолетовите” намериха бързо своя ритъм и поеха инициативата в двубоя. Мохамед Салах стреля опасно с от границата на големия пеналт, но топката премина малко над напречната греда.

В 7-ата минута Холебас препъна Матиас Фернандес в наказателното поле на домакините и Джунейт Чакър посочи бялата точка. Гонсало Родригес изпълни точно дузпата, но главният рефер отсъди пребиване, тъй като трима футболисти навлязоха в полето преди изпълнението на Родригес, а Басанта получи и жълт картон. Родригес бе точен и при втория удар, давайки ценен аванс на своя тим.

При центриране от корнер Торосидис засече с глава, но не намери рамката на вратата.

Минута по-късно вратарят на Рома Скорупски направи фрапантна грешка, която костваше второ попадение във вратата на домакините. Полякът опита да спаси от корнер върната към него топка, но вместо това я прати в краката на Маркос Алонсо, който нямаше как да сбърка на празна врата – 2:0.

След атака на дясното крило в 21-ата топката бе пратена към Бабакар, който стреля в движение, но топката се отклони леко в бранител и излезе в ъглов. При центрирането Басанта бе оставен от трима бранители сам и нанесе неспасяем удар с глава, което направи резултата класически.

Рома неуспешно опитваше да се върне в мача, а слаби удари на Пянич и Ляич нямаше как да затруднят бразилския страж на „виолетовите”.

В 38-ата при изпълнение на корнер Пянич отклони точно с глава, но Борха Валеро бе застанал на добра позиция и изчисти от голлинията, запазвайки мрежата на гостите суха.

В третата минута след почивката страхотен рейд на Салах завърши с удар на египтянина, който обаче срещна гредата.

Кума Бабакар бе изведен на голова позиция от Фернандес в 55-ата, но стреля неточно, а три минути по-късно поправи мерника си, но Скорупски спаси удара му.

Жервиньо направи страхотен пропуск в 61-ата и лиши домакините от почетно попадение. Котдивоарецът бе изведен сам срещу Нето, но вместо да бие реши да финтира вратаря, което обаче се оказа грешка, тъй като Басанта бе успял да се върне навреме и изчисти топката.

Мохамед Салах нямаше късмет в днешния двубой, след като силен негов шут в 77-ата срещна отново гредата.

Две минути преди края на двубоя Ляич си изпроси втори жълт картон и бе изгонен от главния рефер, а след последния съдийски сигнал феновете на трибуните изпратиха с освиркване футболистите на Рома.