3. Фиорентина спря победната серия на Юве (ВИДЕО)

Фиорентина спря победната серия на Юве (ВИДЕО)

Двата отбора не си вкараха гол във Флоренция

Серията от шест поредни победи на Ювентус във всички турнири приключи в петък вечер. Италианският шампион регистрира равенство 0:0 при визитата си на Фиорентина от XIV кръг на Серия „А” и даде шанс на Рома да скъси дистанцията до върха.

Мачът на „Артемио Франки” определено не бе от най-атрактивните, като ще се запомни с това, че главният съдия Никола Ризоли подмина по една дузпа за двата отбора във всяко полувреме.

Все пак, гостите от Торино имаха шанс да поведат в резултата, ако Марио Гомес не бе изчистил от голлинията удар с глава на Фернандо Йоренте в 15-ата минута.

След това именно Гомес бе задържан от Киелини в пеналта, но дузпа не последва.

През второто полувреме Патрис Евра опита своя шанс, ала ударът му по диагонала бе избит от Нето. Фиорентина също имаше възможност да открие, с един от малкото си точни удари в срещата, но шутът на Куадрадо бе избит с вещина от Джиджи Буфон.

В заключителните минути на срещата в игра се появи и Карлос Тевес, който обаче не можа да промени статуквото, а в самия край Погба изведе съотборник в пеналта и гостите поискаха дузпа, но наказателен удар отново не последва.

Въпреки ремито, играчите на Масимилиано Алегри остават лидери в класирането с 35 точки, като имат с 4 повече от преследвача Рома, който е с мач по-малко. Фиорентина остана на осма позиция с 20 точки от 14 мача.