3. Фиорентина вкара четири на последния за място в Топ 5 (ВИДЕО)

Фиорентина вкара четири на последния за място в Топ 5 (ВИДЕО)

Звездата на "виолетовите" Душав Влахович заби две от попаденията

Фиорентина разби с 4:0 последния Салернитана в мач от 17-ия кръг на Серия А. Успехът на домакините дойде след два гола на звездата на тима Душан Влахович и по едно попадение на Джакомо Бонавентура и Йосеф Малех. По този начин „виолетовите" излязоха на пето място във временното класиране с 30 точки, на четири от четвъртия Аталанта.

Фиорентина поведе в резултата след половин час игра, когато Джакомо Бонавентура стреля неспасяемо от границата на наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Вид Белец.

В края на полувремето първо Душан Влахович стреля неточно, а после шут на Ньорберт Гьомбер попадна в тялото на вратаря на домакините.

„Виолетовите“ започна на високи обороти и след почивката. В 51-ата минута Влахович удвои. Той се разписа след като получи пас на границата на наказателното поле от Алфред Дънкан и със силен удар по въздуха прати топката в мрежата.

В 67-ата новакът в Серия А имаше шанс да се върне в мача, но мощен удар на Филипо Дели Кари бе спасено от вратаря на Фиорентина.

Девет минути преди края на редовното време Сими Нванкво получи пас в наказателното поле и видя пространство за изстрел. Последвалият шут към долния десен ъгъл на вратата обаче бе спасен от Терачиано.

Само три минути по-късно резултатът стана класически. Рикардо Сотил подаде на Влахович, който на празна врата се разписа за втори път в мача.

До края на срещата имаше време за още един гол. Вкара го резервата Йосеф Малех, който имаше късмет да е на точното място в точното време и с добавка от близка дистанция прати топката в мрежата в 90-ата минута.

Само три минути по-късно резултатът стана класически. Рикардо Сотил пподаде на Влахович, който на празна врата се разписа за втори път в мача.