3. Фиорентина затвърди третото място с 3:2 в Бергамо (ВИДЕО)

Фиорентина затвърди третото място с 3:2 в Бергамо (ВИДЕО)

Ди Натале изпусна дузпа в последната минута и Удинезе загуби в Генуа

Зимното попълнение Кристиян Тейо се отличи с гол и асистенция, Фиорентина надигра Аталанта с 3:2 като гост в 26-ия кръг на Серия А и запазва третото място с 52 точки, на 4 пред Интер, доближавайки се на 4 зад втория Наполи, който е  с мач по-малко.

„Виолетовите” само преди три дни играха с Тотнъм (1:1) в Лига Европа и имаха малко време да се възстановят. Това не им попречи да запишат девета поредна победа над Аталанта във всички турнири в серия, започнала от април 2012-а.

Началото бе оживено и Спортиело спаси пряк свободен удар на Мануел Паскуал към близкия горен ъгъл. При контра на домакините Татарушану с крак изби удара на Букари Драме с глава на втора греда.

Точно в средата на втората част чилиецът Матиас Фернандес даде преднина на Фиорентина параболично с глава след центриране на дошлия под наем Кристиян Тейо. Тейо, който е собственост на Барселона, пък сам удвои в 81-ата минута. Спортиело спаси първия му удар, но топката се върна в испанеца и той вкара първия си гол в Серия А за 2:0.

Вторият гол доведе до отпускане в редиците на гостите и Андреа Конти намали на 1:2 в 84-ата минута след свалена топка при корнер, но резервата Никола Калинич направи 3:1 в 87-ата минута след добро разиграване с Борха Валеро, който му върна с ниско центриране и хърватинът се разписа.

В добавеното време Маурисио Пиния пак даде лъч надежда на домакините за 2:3, но Конти беше изгонен с червен картон и Фиорентина спечели.

Антонио Ди Натале изпусна дузпа в последната минута и Удинезе загуби с 1:2 гостуването на Дженоа, въпреки че се оттегли с аванс на почивката.

В 33-ата минута Али Аднан стана първият иракчанин, който бележи в Серия А. Халфът стреля коварно отдалеч от пряк свободен удар и Матия Перин изби неумело в мрежата си в десния ъгъл за 1:0 в полза на гостите от Удинезе.

Централният нападател на Удинезе Дуван Сапата глупаво вдигна ръка и като баскетболист спря топката в собственото наказателно поле в 56-ата минута. Алесио Черчи нямаше проблеми от бялата точка и изравни с втория си гол с екипа на „грифоните”.

20 минути преди края уругваецът Диего Лаксалт вкара за 2:1 и Дженоа обърна мача.

Ицо направи глупава дузпа като свали с ръце противник в наказателното поле и Удинезе имаше шанс да се добере до точка с дузпа, но Перин спаси удара на лидера на гостите Ди Натале към долния десен ъгъл, а после изчисти и с крак напред.

Така Дженоа спря серията от 5 кръга без успех, а Удинезе няма успех в 7 поредни кръга и не е побеждавал от Йордановден насам в калчото.

Сасуоло спечели у дома срещу Емполи с 3:2 в зрелищен мач с пълен обрат и два червени картона.

Сасуоло имаше само един успех в последните 12 кръга, а Емполи също нямаше триумф в последните 6 срещи.

Съдията Паоло Валери обърка всичко в мача в 31-ата минута като показа неправилен червен картон на Мисироли от домакините за игра с ръка и втори жълт картон, а всъщност той игра с бедрото. Веднага Емполи се възползва и с човек повече Пьотр Зиелински им даде преднина след хубав пас на Сапонара.

Реферът май осъзна, че е направил грешка и реши да компенсира, като само две минути след гола за гостите изгони Тонели от техния тим с пресилен втори жълт картон и на терена останаха 10 срещу 10.

Канаваро отклони след корнер и Берардо с воле с левия крак изравни почти веднага след изгонването на Тонели.

Дефрел обърна мача с прецизен шут в близкия долен ъгъл след пас на Сансоне в 48-ата минута, а само две минути по-късно пак Дефрел засече с левия крак центриране на Берарди за 3:1.

Съдията Валери продължи да прави глупости и даде много спорна дузпа за Емполи, която Макароне превърна в гол за 3:2 в 70-ата минута. Това бе първа отбелязана дузпа за Емполи през сезона, но до края силите на тосканци не стигнаха дори за точка.