3. Фортуна измъкна точка от Шалке в Дюселдорф

Фортуна измъкна точка от Шалке в Дюселдорф

Първият мач от 6-ия кръг на Бундеслигата приключи при 2:2

Новакът Фортуна /Дюселдорф/ остана без загуба в германската Бундеслига, след като успя да осъществи частичен обрат и от 0:2 стигна до равенство 2:2 при домакинството си срещу Шалке 04.

Срещата започна отлично за гостите, които са непобедени далеч от дома във всички турнири от началото на кампанията, и до 20-ата минута те вече водиха с 2:0. Фатална за домакините се оказа 13-ата минута, в която Клас Ян Хунтелаар навърза отбраната им и се разписа със страхотен удар от границата на наказателното поле за 1:0.

Вторият гол в мача падна в 20-ата минута, когато Кристиан Фушс центрира от пряк свободен удар и Джоел Матип се разписа с глава за 2:0. При този резултат дойде и почивката, а Шалке изглеждаше като почти сигурен победител в дуела.

След паузата обаче Фортуна излезе с ясната нагласа, че трябва да направи всичко възможно, за да предотврати първата си домакинска загуба от 11 мача, и в крайна сметка успя да го стори.

В герой за тима се превърна роденият в Украйна нападател Дани Шахин, който две минути след началото на второто полувреме намали резултата след изпълнение на корнер и удар с коляно – 1:2.

Последваха силни минути на Шалке и единствено разконцентрираната игра на Клас Ян Хунтелаар лиши гостите от ново попадение.

В 66-ата минута Холби центрира великолепно към Хунтелаар, а холандецът овладя на гърди паса и остана сам срещу стража на домакините, но не успя да го преодолее от границата на вратарското поле и така резултатът се запази.

Малко по-късно голмайсторът на „кралскосините” отново получи шанс да се разпише, но ударът му с глава не намери рамката на вратата.

Гостите бяха наказани за пропуските си в 77-ата минута, когато едно центриране на Тобиас Левелс намери Шахин в наказателното поле и той с глава прати топката неспасяемо в горния ъгъл на вратата за 2:2.

Така първият мач от програмата на шестия кръг в Бундеслигата приключи без победител и Фортуна събра 10 точки в своя актив, изоставайки на една от Шалке 04.

Турция обърна Исландия в голово шоу (ВИДЕО)

Турция победи Исландия с 4:2 като гост в мач от Лига В на Лига на нациите

OБЗОР: Италия отнесе Израел и продължи полета в Лигата на нациите (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

Ето как завършиха всички мачове от Лигата на нациите тази вечер

В Турция хвалят трансферите на Мъри Стоилов

Шестима от новите играчи на Гьозтепе вече имат отбелязан гол

Реал Мадрид атакува Фримпонг през следващото лято

Защитникът на Байер Леверкузен има освобождаваща клауза от 40 милиона евро

Зидан е готов да поеме Манчестър Юнайтед

Французинът е отворен към хипотезата да замени Ерик Тен Хаг на "Олд Трафорд"

Радост в Рома: Дибала вече е готов за игра

Аржентинецът ще е на линия за мача с Интер

Феновете на Франция не харесват Мбапе, разкри спонсор

Оказва се, че нападателят не е толкова популярен в родината си

Албания излъга Грузия в Тблиси и завърза групата (ВИДЕО)

"Орлите" победиха с минималното 1:0 и се изравниха с първите два отбора с по 6 точки

Новата Суперлига стартира през 2025 година?