3. Фортуна обърна гръб на Барса в ада на „Санчес Писхуан” (видео)

Фортуна обърна гръб на Барса в ада на „Санчес Писхуан” (видео)

Каталунците завършиха наравно 1:1 със Севиля, две греди и изчистване от голлинията отказаха Меси и компания от трите точки

Шампионът Барселона направи грешна стъпка в борбата си за защита на титлата, след като завърши наравно 1:1 с тима на Севиля. Срещата се игра на стадион „Рамон Санчес Писхуан” и бе от програмата на 28-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Двубоят започна с по-добра игра на каталунците, за които в този мач отново не игра капитанът Карлес Пуйол. В 8-та минута пък напрежението на „Рамон Санчес Писхуан” рязко се покачи, след като реферът отмени чист гол на Лео Меси от фаул, заради нарушение в атака на Бускетс.

След отмененото попадение Ракитич стреля неточно с десния крак, а Барса продължи в типичния си стил да владее топката, без почти да дава възможност на домакините да играят с нея. След четвърт час обаче, Пеп Гуардиола трябваше да извършва принудителна смяна, след като Педро получи травма и трябваше да бъде заменен от Боян Къркич.

Така дойде 30-ата минута, когато Иниеста хвърли фамозен пас за Алвеш зад гърба на отбраната на андалусийци, бразилецът овладя и подаде за Къркич, който на празна врата на сбърка за 1:0.

След гола „блаугранас” продължиха да натискат здраво и Вия и Боян изтърваха по още една изгодна възможност. В 41-ата минута пък, Барса бе на косъм от удвояване на преднината си, след като Меси засече с глава елегантно центриране на Шави, ала за негово съжаления кълбото срещна напречната греда на Варас.

До края на полувремето обаче нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за шампионите.

Втората част стартира ужасяващо за каталунците, които допуснаха леко изравняване в 49-ата минута. Тогава Кануте получи в центъра и намери Негредо в наказателното поле, нападателят премина покрай Валдес и центрира към Навас, който с глава възстанови статуквото – 1:1.

След гола Севиля продължи да натиска и последваха неточни удари на Касерес и Негредо. В 57-ата пък Къркич опита късмета си с удар от границата на пеналта, ала кълбото попадна право в ръцете на Варас.

С напредване на времето Барселона се изнесе още по-напред в половината на домакините, което даде шанс на андалусийците да организират няколко бързи контраатаки. В 75-ата минута, след разбъркване в пеналта, кълбото стигна до Навас, който стреля по земя, но Валдес спаси по страхотен начин с крак.

В последните 10 минути шампионите навряха съперника си в наказателното му поле и в 86-ата минута бяха много близо до това отново да излязат напред в резултата, ала шутът на Иниеста с десния крак срещна напречната греда за втори път. В даденото от рефера продължение пък, Медел изчисти кълбото от голлинията след удар на Иниеста, но нов гол не падна и така двата тима си разделиха по точка.

След хикса каталунците остават начело във временното класиране с актив от 75 точки, на 5 пред кръвния враг Реал (Мадрид). Домакините от Севиля пък са 8-и с 39 пункта.

Севиля – Барселона 1:1

0:1 Къркич 30’