3. Франк Лампард наказа двойно родния си клуб Уест Хем (ВИДЕО)

Франк Лампард наказа двойно родния си клуб Уест Хем (ВИДЕО)

Челси спечели с класическото 3:0 дербито срещу "чуковете" на "Ъптън парк" и се изравни по точки с Ливърпул

Челси победи Уест Хем с категоричното 3:0 на неговия „Ъптън парк” в лондонско дерби от 12-ия кръг на Висшата лига. Два гола на Франк Лампард и един на Оскар изкачиха отбора на Жозе Моуриньо на трето място във Висшата лига и го изравниха по точки с втория Ливърпул.

Торес беше контузен и Специалния заложи на Ето’о в предни позиции, а зад гърба на камерунеца постави Оскар, Азар и все по-често играещия в по-напред Рамиреш.

До 20-ата минута и двата отбора не предлагаха нищо специално в атака, което логично не доведе до никакви голови положения. Оскар стреля доста неточно от дистанция, а остро центриране на Стюарт Даунинг беше избито от Джон Тери.

В 20-ата минута Оскар беше съборен в наказателното поле от вратаря Юси Яяскелайнен и с много силен шут от бялата точка Франк Лампард се разписа срещу родния си клуб за 1:0.

Лампард продължи да тормози отбора, който му даде път към големия футбол и с глава стреля покрай гредата след половин час.

В 34-ата минута Челси вкара втори гол при втората си много опасна атака. Еден Азар с петичка чукна за Оскар покрай защитник и бразилецът напредна през центъра преди да прати премерен удар по земя в долния ляв ъгъл – 2:0.

Сам Алърдайс беше бесен и още преди почивката направи двойна смяна като пусна Диаме и Маига на местата на Джак Колисън и бившия играч на Челси Джо Коул.

Азар и Аспиликуета изплетоха нова добра атака за гостите, но този път Яяскелайнен лови удара на Ето’о.

След почивката Гари Кейхил се включи в атака, но Марк Нобъл изби удара му от самата голлиния.

Уест Хем не бе отбелязвал у дома в 6 от последните си 11 мача и немощта в атака отново се усещаше без контузения Анди Керъл.

Ето’о пропусна, а Диаме не успя да върне „чуковете” в мача с голям пропуск на втора греда.

8 минути преди края Еден Азар стреля, Яяскелайнен изби, но добавката на Лампард бе безпогрешна – 3:0 в 82-ата минута.

Феновете на Уест Хем си тръгнаха преди последния съдийски сигнал, а дори в последните минути Челси продължи да пресира и гол на Демба Ба правилно бе отменен със засада.

Челси има 24 точки на трета позиция, Ливърпул е втори със същия актив, но с повече отбелязани голове. Лидерът Арсенал има 4 точки аванс пред тях с 28. Уест Хем е 17-и с едва 10 точки.