3. Франция удари Италия насред Рим и помрачи дебюта на Джампиеро Вентура (ВИДЕО)

Франция удари Италия насред Рим и помрачи дебюта на Джампиеро Вентура (ВИДЕО)

"Петлите" спечелиха с 3:1 в последната си контрола преди световните квалификации

Италия загуби от Франция с 1:3 при дебюта на новия си наставник Джампиеро Вентура.

Срещата се игра на Стадио Олимпико в Рим, а попаденията за гостите бяха дело на Антони Марсиал, Оливие Жиру и Лейвин Курзава. Почетното попадение за адзурите бе дело на Грациано Пеле.

Италианците започнаха мача силно и можеха да открият резултата още във 2-ата минута, когато след центриране от корнер Грациано Пеле стреля от движение, но на сантиметри до гредата.

Постепенно обаче французите се окопитиха и в 17-ата минута Пол Погба изведе на скорост Антони Марсиал, който хладнокръвно реализира за 0:1.

Радостта на гостите бе кратка и само четири минути по-късно резултатът бе изравнен. Мартинс проби по крилото и подаде на Пеле в наказателното поле, той овладя с гръб, обърна се и простреля вратата за 1:1.

Франциа обаче бързо си върна преднината в мача. В 28-ата минута след центриране от корнер топката бе изчистена, но след това отново бе върната в наказателното поле, където Оливие Жиру бе заел добра позиция и отбеляза за 1:2.

Домакините можеха да изравнят резултата в 59-ата минута, когато страхотен далечен удар на Рикардо Монтоливо бе спасен с вещина от Стив Манданда. В 81-ата минута обаче гостите сложиха точка на спора с красиво попадение. Пол Погба подаде на Курзава в наказателното поле и той от малък ъгъл успя да промуши топката покрай вратаря Джанлуиджи Донарума за крайното 1:3.

Това бе последна проверка и за двата тима преди началото на световните квалификации. Италия започва срещу Израел в група "G", докато Франция гостува на Беларус в група "А", където е и България.

ОБЗОР: Словакия и Швеция с реми, Украйна би Грузия (ВИДЕО)