3. Фрайбург е на четвъртфинал за Купата на Германия (ВИДЕО)

Фрайбург е на четвъртфинал за Купата на Германия (ВИДЕО)

Фрайбург се наложи над втородивизионния Зандхаузен с 2:0 в осминафинален мач от Купата на Германия. Първото попадение за „орлите“ дойде в 87-ата минута, когато след разбъркване от корнер Хамад Ал-Гадиуи си отбеляза автогол. Нилс Петерсен сложи точката на събитията в добавеното време, когато удвои аванса на Фрайбург.

Двубоят започна с мигновен натиск на елитния тим. Още 5 -ата минута след центриране в наказателното поле на Зандхаузен, Мишел Грегорич се извиси над всички и стреля с глава, но Патрик Древес направи страхотно спасяване.

Грегорич бе изведен зад гърба на защитата в 37-ата минута, австрийският таран пое топката и шутира, но ударът му не намери очертанията на вратата на Зандхаузен.

След центриране от корнер в 62-ата минута отново Грегорич бе над всички във въздуха, но топката прелетя покрай левия страничен стълб на вратата, пазена от Древес.

Три минути преди края на редовното време Винченцо Грифо центрира от корнер, а в наказателното пое Филип Линхарт стреля с глава, а топката рикошира в тялото на Хамади Ал-Гадиуи и влезе във вратата на Зандхаузен, с което „орлите“ поведоха.

След рикошет в шестата минута на добавеното време на срещата Нилс Петерсен шутира от воле, с което вкара изключително красиво попадение, с което сложи край на интригата, а Фрайбург се класира към четвъртфиналната фаза на турнира.

Айнтрахт - Дармщат 4:2