3. Фрайбург остава в битката за ШЛ с два бързи гола (ВИДЕО)

Фрайбург остава в битката за ШЛ с два бързи гола (ВИДЕО)

Те надвиха Волфсбург с 2:0 в мача от 33-ия кръг на Бундеслигатв

Фрайбург се наложи над Волфсбург с 2:0 на „Ойропа Парк Щадион“ в двубой от предпоследния 33-и кръг в Бундеслигата. Легендарният нападател на „орлите“ Нилс Петерсен вкара втория гол за тима в последния си двубой за клуба, докато първото попадение бе дело на Кристиан Гюнтер. Двата гола за Фрайбург бяха отбелязани в рамките на по-малко от четири минути в края на двубоя.

След този успех Фрайбург остава на 5-о място във временното класиране, но вече е с изравнени точки с Унион Берлин - 59, който е четвърти, но е с двубой по-малко. Волфсбург пък е на 7-а позиция с 49 точки.

През първото полувреме Фрайбург бе по-активният от двата отбора, обаче до чисто положение пред някоя от двете врати така и не се стигна.

Второто полувреме започна с натиск от страна на Фрайбург, който даде резултат в 71-вата минута, когато Роланд Салай подаде за току-що влезлият в игра Кристиан Гюнтер, който овладя топката и шутира от средна дистанция. Топката рикошира в краката на Зебастиан Борнау и влята във вратата, пазена от Коен Кастелс.

Само четири минути по-късно Салай навлезе отдясно в наказателното поле, след което подаде ниско по земята успоредно на голлинията. Лукас Хьолер пропусна топката за Нилс Петерсен, който опъна за втори път мрежата на Кастелс.

Максимилиан Егещайн центрира отдясно в 76-ата минута, а в наказателното поле Лукас Хьолер засече, но топката премина над напречната греда.

Роланд Салай получи топката на десния фланг и центрира към точката за изпълнение на дузпа, където Нилс Петерсен бе забравен от защитата на Волфсбург и прати топката за трети път във вратата в 81-вата минута, но след проверка с VAR голът не бе зачетен.