3. Фулъм елиминира Тотнъм в турнира за Купата на лигата (ВИДЕО)

Фулъм елиминира Тотнъм в турнира за Купата на лигата (ВИДЕО)

Фулъм елиминира Тотнъм във втория кръг на турнира за Купата на лигата в Англия. Редовното време завърши при равен резултат 1:1, но при дузпите футболистите на Фулъм бяха безгрешни и се наложиха с 5:3.

Футболистът на Тотнъм Мики ван де Вен си отбеляза автогол в 19-ата минута. В 56-ата минута Ричарлисон изравни, след като получи отличен пас от Иван Перишич.

Други четири представители на елита също продължават напред в турнира. Борнемут стигна до труден успех с 3:2 при визитата си на Суонзи. Лутън спечели със същия резултата домакинството си на Джилингам. Кристъл Палас стигна до обрат с 4:2 срещу Плимут. Уулвърхямптън записа категоричен успех с 5:0 над Блекпул.

Най-трудна бе задачата на Брентфорд, който се справи след дузпи с Нюпорт. Матиас Йенсен изведе „пчеличките“ напред в 87-ата минута, но в добавеното време Рай от Нюпорт изравни. При дузпите Брентфорд показа класа, след като Мбемо, Виса и Люис-Потър отбелязаха, а вратарят Балкомбе отрази и трите опита на домакините от бялата точка.