3. Фулъм и Манчестър взеха по точка след инфарктно 2:2 (видео)

Фулъм и Манчестър взеха по точка след инфарктно 2:2 (видео)

Нани пропуска дузпа, Ханегланд се издигна от дявол в ангел с автогол и всичко това в последните шест минути на мача!

Фулъм и Манчестър взеха по точка  след инфарктно 2:2 (видео)
„Котиджърс” и Юнайтед поделиха точките в закономерно и драматично равенство в последния неделен мач от втория кръг на Висшата лига. Димитър Бербатов отново бе в чудесна форма и изработи първия гол за тима си, чиито автор стана неостарявщият Пол Скоулс. Фулъм върна попадението благодарение на Саймън Дейвис.

Двата отбора обаче оставиха всичко най-интересно за последните шест минути на срещата. Първо Нани не успя да реализира наказателен удар, кратко след което Бреде Хангеланд си отбеляза нелеп автогол. В последната минута защитникът се реваншира с изравнителния гол в срещата.

Юнайтед контролираше срещата още от първите й минути. Антонио Валенсия прояви добра активност в ранните етапи, като опита скрит пас с пета към Пол Скоулс, който обаче не очакваше топката и халфът пропусна добра възможност да създаде притеснения за защитата на домакините.

Неостаряващият Скоулс обаче не пропиля втория си шанс да открие резултата. Димитър Бербатов се превърна в архитект на първото попадение. След ъглов удар българинът върна топката 25 метра назад към Скоулси, а рижият халф не прости на кълбото и го запрати безмилостно ниско в мрежата на Стокдейл. Освен страхотния гол Скоулс отбеляза и друго завидно постижения в кариерата си – това бе 150-ото му попадение във Висшата лига.
Реакцията на Фулъм се изрази в опасен изстрел на Саймън Дейвис, който се размина със сглобката на вратата, пазена от Ван Дер Сар.

Бербатов продължи с отличните си изяви и след пас на Хавиер Ернандес опита мощен шут, който принуди стражът на „котиджърс” да действа на сигурно и да изчисти в корнер. Берба отправи нов удар минути по-късно, този път с глава при центриране на Скоулс. Топката отново не намери целта и премина над напречната врата. В заключителната фаза на полувремето българинът бе най-опасното оръжие на Юнайтед, но до ново попадение така и не се стигна преди почивката.

Фулъм не приличаше на тима, който измъкна две победи от „червените дяволи” в рамките на девет месеца през изминалия сезон, но след паузата момчетата на Марк Хюз показаха на какво са способни.

„Котиджърс” възстановиха равенството в 57-ата минута чрез Саймън Дейвис. Деймиън Дъф спечели надлъгването с Патрис Евра в средата на терена и бързо продължи атаката към Боби Замора. Нападателят се вряза в наказателното поле, където намери Дейвис, който то 10 метра успя да простреля Ван Дер Сар за 1:1.
В хода на втората част Димитър Бербатов получи още една добра възможност да обстрелва рамката на домакините. Евра качи топката на главата на българина, който обаче я прати в Скоулс, а това позволи на Стокдейл да улови без проблеми. Липсата на голове принуди Сър Алекс да направи няколко смени в състава си. На терена се появиха легендата на клуба Райън Гигс и нападателят Майкъл Оуен, който застана до Берба в нападателната линия.

В заключителните минути Юнайтед започна да засилва натиска. Нани стреля опасно от пряк свободен удар. За да поведат в резултата гостите се позоваха на свой добър приятел от миналия сезон – автоголът. В 84-ата минута Райън Гигс центрира от корнер, при който Бреде Хангеланд чука топката отвъд гол линията на Дейвид Стокдейл за 2:1.

Манчестър получи златна възможност да реши всичко две минути по-късно, след като по нелеп начин Деймиън Дъф ритна топката в ръката си и това доведе до дузпа за „червените дяволи”. Нани пое отговорността да изпълни наказателни удар, но вратарят на Фулъм спаси насочената в десния му ъгъл топка с поредната си блестяща изява.

Драмата стана пълна в последната минута на редовното време. Грешникът Хангеланд възстанови равенството като бутна с глава топката от пръстите на Едвин Ван Дер Сар след центриране от корнер.

В крайна сметка и двата тима се оттеглиха при заслужено 2:2, което приключи неделната програма на повече от невероятния втори кръг във Висшата лига.

Магаляеш: Чакаме Сити на нашия стадион