3. Фулъм изпусна аванс от два гола срещу Съндърланд, Бербатов пак се разписа (ВИДЕО)

Срещата на "Стейдиъм ъф Лайт" завърши без победител - 2:2, Евертън надви Рединг с 3:1

Съндърланд и Фулъм завършиха наравно 2:2 в мач от 28-ия кръг на английската Висша лига. Мачът се игра на „Стейдиъм ъф Лайт”, а едно от попаденията за лондонския тим бе дело на Димитър Бербатов. Българският нападател откри резултата в 16-ата минута, реализирайки точно отсъдената в полза на гостуващия тим дузпа. Иначе Бербатов изигра пълни 90 минути срещу „черните котки”, а другият българин в състава на Фулъм – Станислав Манолев, бе извън групата на тима за срещата.

Домакините можеха да достигнат до гол още във 2-ата минута, когато Джон О’Шей засече топката с глава след центриране на Адам Джонсън от корнер, но бранителят на Съндърланд не намери рамките на вратата. В 14-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, която бе отсъдена за фаул срещу Ашкан Дежага. Халфът на Фулъм се строполи на земята в наказателното поле след съприкосновение с Крейг Гарднър, а реферът на Марк Холси посочи бялата точка. С отговорността да отбележи се нагърби Димитър Бербатов. Българинът стреля изключително хладнокръвно в долния ляв ъгъл на вратаря Симон Миноле, който нямаше никакъв шанс да отрази изстрела на нападателя.

Малко след средата на първата част Стивън Флетчър можеше да изравни, но ударът му с глава бе спасен от Марк Шварцер. Ашкан Дежага пък стреля неточно за гостуващия тим. В 34-ата минута Фулъм поведе с 2:0, след като Саша Ритер се разписа от близко разстояние.

Съндърланд обаче бързо върна един гол. Това се случи в 37-ата минута. „Черните котки” също получиха правото да изпълнят дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Филип Сендерос срещу Дани Греъм в наказателното поле. Крейг Гарднър стреля от бялата точка, като топката влетя горния ляв ъгъл и се оплете в мрежата.

До почивката пропуски за Съндърланд направиха Дани Греъм, Стефан Сесеньон и Крейг Гарднър, а Джон Арне Рийзе стреля неточно за Фулъм.

Стивън Флетчър и Дани Греъм направиха пропуски за домакините в началните минути на втората част, а Димитър Бербатов също отправи изстрел, но кълбото не намери рамките на вратата. Последваха и възможност пред Брайън Руиз от Фулъм и Алфред Н’Диайе, но и тези ситуации не доведоха до нов гол. Удар на Димитър Бербатов в 69-ата минута бе спасен от Симон Миноле, а в 70-ата Съндърланд възстанови равенство. Стефан Сесеньон отбеляза за 2:2 с хубав удар с левия крак.

Бербатов отправи пореден изстрел към Симон Миноле в 76-ата минута, но вратарят на „черните котки” отново се справи. В следващите минути пропуски за Съндърланд направиха Джеймс МакЛийн, Стивън Флетчър и Себастиан Ларсон. До последния съдийски сигнал в мача на „Стейдиъм ъф Лайт” не паднаха нови голове и така срещата завърши без победител – 2:2.

След това равенство Фулъм вече е с актив от 33 точки, като се намира на 10-ото място във временното подреждане. Съндърланд е 14-ти с 30 точки.

В друг мач от кръга Евертън се наложи с 3:1 като домакин на Рединг. Мачът се игра на „Гудисън Парк”, а след успеха „карамелите” се намират на 6-ото място с 45 точки. „Светците” остават с 27 и заемат 16-ата позиция.

Головете за Евертън в днешния мач бяха дело на Маруан Фелайни (42’), Стивън Пиенаар (59’) и Кевин Миралас (66’), а единственото попадение за Саутхемптън отбеляза Хал Робсън-Кану (84’).

Кейн: Чака ни труден, но и вълнуващ мач с Леверкузен