3. Фулъм изпусна Челси на "Крейвън Котидж" (видео)

Фулъм изпусна Челси на "Крейвън Котидж" (видео)

Домакините изпускат дузпа в последните секунди, Торес слаб, Давид Луис на висота

Челси завърши 0:0 при гостуването си на Фулъм в последния двубой от 26-ия кръг в Англия. Лондонското дерби предложи много емоции, като за пореден път домакините показаха, че „Крейвън Котидж“ е истински ад за големите отбори. Мачът бе наблюдаван от бившия мениджър на тима Жозе Моуриньо, който дори раздава автографи.

Клинт Демпси дори спаси Челси, след като пропусна дузпа в последната минута на двубоя. Новите попълнения на „сините“ пък бяха на два полюса. Фернандо Торес отново бе бледа сянка на онзи, който хората познават от Ливърпул, а Давид Луис, макар че извърши дузпа, направи изключително силен мач.

Срещата започна с натиск на Фулъм, който не носеше чисти голови възможности, но пък внасяше напрежение в отбраната на Челси. Карло Анчелоти разчиташе напред на Торес и Анелка, който не бяха на добро ниво.

В 31-ата минута гостите можеха да поведат с куриозен гол. Играещият заради Давид Луис като десен бек Бранислав Иванович проби през своята зона и се опита да центрира. Ударът му обаче бе такъв, че полетя като изненадващ удар. Марк Шварцер все пак следеше много внимателно събитията и изби в корнер. След неговото изпълнение пак сърбинът стреля с глава, но над гредата.

Давид Луис пък блесна с невероятен над 40-метров пас към Торес в последните секунди на полувремето. Испанецът обаче сам срещу вратаря с двама защитници зад гърба си, си поведе лошо топката и пропиля положение, което учуди дори съотборниците му.

След подновяването на играта Челси се опита да започне по-активно. В 50-ата минута Торес игра на ръба на засадата и отляво пробва с десния крак един от ударите си запазена марка, с която оплита топката в далечния на вратаря ъгъл, но изпълнението му бе далеч от желаното качество.

В 63-ата минута пък Салсидо от Фулъм пробва изненадващ удар отдалеч, но Петер Чех спаси.

След като нещата не вървяха, Карло Анчелоти реши, че е време да реагира. В 65-ата и 71-ата минути той извади Анелка и Торес и вкара на тяхно място Дрогба и Калу. Двамата нападатели и особено първият раздвижиха неимоверно атаката на своя отбор и особено след 70-ата минута Челси започна да прилича на тима, който би трябвало да изглежда. „Сините“ натиснаха съперника си и наложиха постоянен натиск.

Един от най-критичните моменти бе малко преди 80-ата минута, когато след центриране на Лампард, първо Есиен имаше възможност да играе с глава от съвсем близо, а след това по-малко от половин метър не достигна и на Саломон Калу да я добави в мрежата.

Силната атака обаче остави пространства отзад. Така в 82-ата минута Демпси беше сам по диагонал срещу Чех, но вратарят изби удара му.

В последните секунди мачът стана съвсем двуостър. В даденото от рефера продължение Клинт Демпси навлезе в наказателното поле и финтира Давид Луис, който закъсня и без съприкосновение с топката свали футболиста. Майкъл Дийн веднага посочи бялата точка. Зад нея застана американецът, който стреля не добре, Чех спаси, а при добавката Демпси изкара в аут.

Така шампионът на Англия загуби още една точка в борбата за запазване на титлата и вече изостава на 12 точки от Манчестър Юнайтед и 8 от Арсенал.