3. Фулъм официално последва УБА и Шефилд към Чемпиъншип след загуба от Бърнли (ВИДЕО)

Лондончани допуснаха поражение с 0:2 на "Крейвън Котидж" и са последния изпадащ от Висшата лига

Фулъм е последният трети отбор, който изпадна от Висшата лига, след като загуби с 0:2 домакинството си на Бърнли от 35-ия кръг на на английския шампионат.

Воденият от Скот Паркър отбор е на осемнадесето място, а три кръга преди края на сезона няма как да замине първият тим над чертата, който е Саутхемптън. „Светците“ са с десет точки пред лондончани.

Мачът срещу Бърнли бе от решаващо значение за съдбата на Фулъм.

Пред Крис Ууд се откри много добра възможност в 33-ата минута, но ударът му с глава бе блокиран от играч на Фулъм и топката излезе в корнер.

Бърнли поведе в 35-ата минута след много добра контраатака. Матей Видра комбинира с Ашли Уестууд, който вкара топката във вратата на Алфонс Ареола.

Бърнли удвои своята преднина в 44-ата минута след много красив гол на Крис Ууд, който с мощен удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Ареола.

Иван Кавалейро падна в наказателното поле на Бърнли в 65-ата минута и имаше претенции за дузпа, но съдията подмина ситуацията.

Фулъм можеше да върне интригата в мача в 71-та минута, но след удара на Андре-Франк Замбо Ангиса топката срещна напречната греда.

Така Фулъм, Уест Бромич и Шефилд Юнайтед отпаднаха от Висшата лига три кръга преди края на сезона.