3. Фулъм попари Мартин Петров и компания с 3:0 на „Рийбок” (видео)

Фулъм попари Мартин Петров и компания с 3:0 на „Рийбок” (видео)

Клинт Демпси и Мамаду Диара оставиха Болтън в опасна близост до изпадащите

Мартин Петров изигра пълни 90 минути за Болтън, но неговият отбор претърпя тежко поражение с 0:3 като домакин от Фулъм в 32-ия кръг на английската Висша лига.

Първите минути почнаха добре за „свинските крачета”, като Мартин Петров изпрати 3 опасни центрирания от корнер в наказателното поле в първата половина на първата част.

След половин час игра голмайсторът на Фулъм Клинт Демпси показа как трябва да се изпълняват статични положения. Американецът наниза хубав гол от далечен пряк свободен удар, матирайки Адам Богдан за 0:1.

Малко преди почивката Мартин Петров опита да изравни с изстрел от 20-ина метра, но Бреде Хангеланд блокира шута му. Секунди преди края на първата част отново Демпси удвои преднината на Фулъм.

Той бе оставен непокрит в малкото наказателно поле и с глава покачи на 0:2 след пас на Деймиън Дъф.

Треньорът на Болтън Оуен Койл направи две промени още на почивката, но това не даде желания резултат. Мартин Петров опита нов удар в 53-ата минута, но стреля над вратата вдясно.

Лондончани сложиха край на интригата 10 минути преди края. Джон Арне Рийзе намери Мамаду Диара и малиецът прати в мрежата - 0:3.

До края на мача статичните положения пред вратата на Фулъм не доведоха до гол и Болтън загуби с 0:3.

Отборът на Марто Петров е 16-ти с 29 точки, на една пред зоната на изпадащите. Фулъм заема комфортната 10-та позиция с 42.