3. Фулъм се спаси срещу Евертън в края, Бербатов с цял мач (ВИДЕО)

Фулъм се спаси срещу Евертън в края, Бербатов с цял мач (ВИДЕО)

Двубоят на "Крейвън Котидж" завърши наравно - 2:2

Фулъм и Евъртън завършиха при резултат 2:2 сблъсъка помежду им от 10-ия кръг на Висшата лига. Срещата се игра на стадион „Крейвън Котидж” в Лондон, а българският нападател на Фулъм – Димитър Бербатов, изигра пълни 90 минути за своя тим.

Домакините излязоха с гол напред в 7-ата минута, когато Брайън Руиз изпълни много хубаво пряк свободен удар, топката бе избита от Тим Хауърд, но срещна гредата, а след това и тялото на стража и се оплете в мрежата на „карамелите”. До почивката Евертън се опита да изравни, като създаде доста опасности пред Марк Шварцер, но така и не достигна до гол през първите 45 минути. Фулъм също не успя да отбележи ново попадение през първото полувреме и така на почивката на мача резултатът бе 1:0 в полза на тима от „Крейвън Котидж”.

”Карамелите” успяха да се върнат в мача в 54-ата минута, когато Маруан Фелайни се разписа за 1:1. Малко след като равенството бе възстановено, Димитър Бербатов получи отличен шанс да изведе Фулъм отново напред в резултата, но ударът на българина бе спасен от Тим Хауърд.

В 72-ата минута Евертън поведе с 2:1, след като Маруан Фелайни успя да реализира втория си гол в срещата. До края на двубоя Фулъм опита да се добере до равенството и играчите на Мартин Йол успяха да достигнат до нов гол в 90-ата минута. Автор на попадението за 2:2 бе Стив Сидуел.

Така двубоят на „Крейвън Котидж” завърши без победител – 2:2, и двата тима взеха по точка от сблъсъка помежду им. След равенството Фулъм има 15 пункта и заема 7-ата позиция в класирането, докато Евертън е на 4-ото място със 17 точки.