3. Фулъм влезе в топ 4 след успех над Уигън, Бербатов с 90 минути и асистенция (видео)

Лондончани се наложиха с 2:1

Българинът Димитър Бербатов започна като титуляр и се отчете с асистенция за своя нов отбор – Фулъм, който се наложи с 2:1 като гост на Уигън в среща от петия кръг на английската Висша лига.

Наставникът на лондончани Мартин Йол заложи на същия състав, който преди седмица победи Уест Бромич Албиън с 3:0, а момчетата му отново не го разочароваха.

В 31-ата минута определеният от холандския спец за най-голямата покупка в историята на Фулъм българин центрира към партньора си в атака Уго Родайега и той вкара с глава първото си попадение с екипа на лондончани, но не изрази радостта си след него, тъй като то падна срещу бившия му тим – Уигън.

Така почивката дойде при минимална преднина на гостите, а след нея Деймиън Дъф вкара за 2:0 и на практика предреши крайния изход на срещата.

Бербатов също имаше шанс да се разпише сред голмайсторите, но стражът на домакините спаси три негови удара и така благоевградчанинът не съумя да се разпише.

В края на срещата Митко се сдърпа със съперник, но след спречкването с Руис двамата се разминаха само с устно предупреждение отстрана на главния рефер.

Все пак, домакините успяха да върнат един гол в даденото от рефера Лий Проберт продължение, когато Аруна Коне вкара за 1:2.

След успеха Фулъм зае 4-то място във временното класиране с актив от 9 точки, докато Уигън остана на  15-а позиция с 4 пункта в своя актив.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1