3. Фулъм взе своето у дома, но ще трепери във Волфсбург - 2:1

Фулъм взе своето у дома, но ще трепери във Волфсбург - 2:1

"Котиджърс" с пореден силен мач в Европа, но Волфсбург записа критично важен гол на чужд терен в 89-ата минута

Сензацията в първото издание на турнира Лига Европа Фулъм записа пореден успешен резултат в евротурнирите. Макар трите поредни загуби във Висшата лига футболистите на Рой Ходжсън спечелиха първия четвъртфинален двубой срещу немския шампион Волфсбург за 2:1 на своя „Крейвън Котидж”. Обичайните заподозрени в тима на „котиджърс” през сезона Боби Замора и Деймиън Дъф отбелязаха два светкавични гола през втората част за да изведат домакините комфортно напред. Въпреки всичко Волфсбург запази интригата за крайния изход от срещата за реванша в Германия с късен гол на бранителя Алекс Мадлунг.

Качеството на продукцията през първото полувреме не бе на особено добро ниво. Въпреки типично агресивната си постройка с трима изявени офанзивни футболисти (Графите, Джеко и Мисимович) Волфсбург не предложи реална опасност за вратата на Марк Шварцер през първите 45 минути. Фулъм от своя страна успя да навлезе в срещата по-бързо от съперника си и на няколко пъти Деймиън Дъф и Боби Замора отправиха далечни удари към рамката на Диего Беналио.

Най-чистото положение през първата част бе за „котиджърс”. Домакините можеше да поведат в резултата, след като удар на Дъф бе блокиран. Вместо да опита нов шут при добавката ирландецът пусна към Клинт Демпси, който прати топката на сантиметри встрани от гредата на Беналио.

„Вълците” започнаха втората част като по-активния състав. Първи късмета си опита Един Джеко от 22 метра разстояние. Далечният удар не затрудни Шварцер. Няколко минути след това високият босненец се превърна в цел на центриране от Шефер. Джеко надскочи отбраната на домакините и отклони топката с глава към лявата греда. Ударът се оказа слаб и неточен.

Домакините първи се възползваха от головите си възможности и нападателят Боби Замора откри резултата в 59-ата минута. Таранът овладя пред наказателното поле, Дъф спринтира от външната му страна, но той предпочете да стреля в долния ляв ъгъл. Отлично пласираният удар не позволи на Беналио да реагира и резултатът бе открит.

Мигновено след това „котиджърс” удари целта за втори път в мача. Немският шампион, едва окопитил се след първото попадение, получи втори светкавичен гол и изневиделица се озова в незавидно положение преди реванша в Германия. Кончески намери пространство по левия фланг. Оттам той продължи атаката към Замора, който насочи топката към бялата точка. Дъф се озова накрая на подаването и от 10 метра не допусна грешка, стрляйки отново в левия ъгъл на Беналио – 2:0 за Фулъм.
Постепенно играта на гостите, които се нуждаеха отчаяно от гол на чужд терен, загуби остротата си, а в редиците на Волфсбург започнаха да надделяват нервите. В оставащото време „вълците” неистово търсеха гола, но въпреки многобройните си атаки така и не успяваха да намерят верния път към вратата на Шварцер.

Немският шампион все пак отнесе искрица надежда към Германия, след като в 89-ата минута Александър Мадлунг върна едно попадение. Късо изпълнен корнер към Мисимович доведе до високо центриране пред вратата на Фулъм. Там най-високо скочи централният защитник, който от шест метра прониза вратата на Шварцер за 1:2.

Фулъм – Волфсбург 2:1
1:0 Замора 59’