3. Фулъм взе точка от Астън Вила, Бербатов удари греда (ВИДЕО)

Фулъм взе точка от Астън Вила, Бербатов удари греда (ВИДЕО)

Вила си вкара автогол за 1:1, Манолев влезе като резерва още в началото

Димитър Бербатов игра цял мач и удари греда, а Станислав Манолев влезе като резерва още в 11-ата минута и също игра до края при 1:1 между Астън Вила и Фулъм на „Вила парк” във Висшата лига.

Вила вкара и двата гола в мача, но единият бе в грешната врата. Н’Зогбия откри за бирмингамци в 55-ата минута, но Делф си вкара автогол с глава 11 минути по-късно и подари точка на Фулъм.

Домакините отчаяно се надяваха на победа, която да ги прати по-далеч от зоната на изпадащите, но лондончани взеха ценна точка и вече имат 40 точки, за които се счита, че осигуряват спасение в английския елит.

Бербатов стартира на върха на атаката за Фулъм, а зад него действаше Брайън Руис.

Българският нападател попадна в засада в 9-ата минута, а Деймиън Дъф получи разтежение и още в 11-ата минута ирландецът бе заменен от Станислав Манолев, който го замени като резерва.

Играта бе бърза, но до средата на първата част нямаше нито една опасна ситуация пред двете врати.

Първата такава дойде в 24-ата минута, но Бентеке стреля високо след пас на Вайман. Н’Зогбия последва примера му и изстреля над целта.
Шварцер спаси нов шут на Н’Зогбия, а Лоутън не бе точен при добавката.

Бербатов погали топката на тъча и изуми публиката със спирането си, но гостите имаха проблеми да стигат до вратата на Вила. Удар на Бербо бе отбит от Бейкър в корнер, но центрирането не доведе до нищо.

Втората част започна далеч по-интересно и Бербатов удари греда в 50-ата минута. Руис изведе благоевградчанина, той напредна и технично стреля ниско по диагонала, но кълбото се чукна в дясната греда и излезе в аут. При повторенията се видя, че Бербатов бе в засада в момента на паса, но страничният съдия не реагира.

Точно Фулъм сякаш се бе разиграл и Астън Вила поведе. Шарл Н’Зогбия овладя в наказателното поле след меле и с хубав фалцов удар намери далечния ляв ъгъл на Шварцер за 1:0 в 55-ата минута.

Вила е отборът, който е загубил най-много точки, когато води в резултата и момчетата на Пол Ламбърт затвърдиха тази тенденция в 66-ата минута.

Фабиан Делф опита да избие с глава центриране от корнер на Брайън Руис, но вместо това само отклони към собствената си врата и заблуди Брад Гузан за 1:1.

Минута преди края Бентеке пропиля шанса да донесе победа на Вила и от малък ъгъл стреля силно от външната страна на мрежата.

Фулъм взе ценна точка и вече има 40 точки на 10-о място. Астън Вила е 16-и с 34.

Луис Енрике след ремито с Реймс: Доволен съм от всички

„Откакто съм тук, ПСЖ почти никога не е имал лесен мач като гост"

Гуардиола: Искат да изчезнем от лицето на земята