3. Футболно дерби в Белгия бе прекратено заради хвърлени фойерверки по терена

Футболно дерби в Белгия бе прекратено заради хвърлени фойерверки по терена

Дербито между градските съперници Антверпен и Беершот от белгийското футболно първенство беше прекратено късно през второто полувреме в неделя, след като гостуващите фенове започнаха да хвърлят фойерверки по терена.

Беершот изоставаше с 0:4 след 75 минути игра, когато някои запалянковци на отбора хвърлиха факли в цветовете на клуба, погълнали игралното поле. Впоследствие полицията за борба с безредиците образува кордон пред гостуващите фенове, а за Антверпен бе присъдена победа с 5:0.

От клуба обявиха в изявление, че са се отказали от продължаването на мача от съображения за сигурност, след консултация с Антверпен. Беершон е в дъното на класирането в белгийския елитен шампионат със само 1 точка от изминали девет кръга.

"Разбираме разочарованието на нашите привърженици. Ние също сме много разочаровани. Клубът обаче категорично осъжда поведението на тези лица. Беершот ще идентифицира и санкционира замесените привърженици", заявиха от клуба.