3. Гаф за Арсенал на "Емирейтс"(ВИДЕО)

Гаф за Арсенал на "Емирейтс"(ВИДЕО)

Евертън плътно на дъното след нова загуба

Арсенал записа домакинска издънка, след като стигна само до 2:2 в лондонското дерби с Фулъм. Вицешампионът на Англия успя да направи обрат, след като Андреас Перейра бе дал ранен аванс за "котиджърс" още в първата минута Тимът на Микел Артета направи пълен обрат чрез дузпа на Букайо Сака и попадение на Едуард Нкетия. "Артилеристите" вече се виждаха победители, а освен това съперникът дори остана с човек по-малко на терена след втори жълт картон на Калвин Баси.

Шокът дойде, когато Жоао Палиня вкара за 2:2, засичайки центриране след корнер. Така Арсенал загуби първи точки през кампанията и остана със 7 пункта, колкото има и лидерът Тотнъм.

В същото време Евертън продължава да потъва. Тимът на Шон Дайш в трети пореден мач не успя да вкара гол и загуби домакинството си на Уулвърхямптън с 0:1. Единственото попадение в мача падна в края, като точен в 87-ата минута точен бе австрийският нападател Саса Калайджич. "Карамелите" са последни в класирането след три кръга с голова разлика 0:6, докато "вълците" се изкачиха до 15-о място с първите си точки в шампионата.

В друг мач от кръга Брентфорд и Кристъл Палас направиха 1:1. Кевин Шаде изведе домакините напред в резултата, но четвърт час преди края на мача Йоаким Андерсен донесе точката на тима от Лондон.