3. Галатасарай спечели група „F”, Динамо би Щурм с 2:1

Галатасарай спечели група „F”, Динамо би Щурм с 2:1

Отборът на Галатасарай спечели Група „F” на турнира Лига Европа, след като победи прекия си конкурент за 1-вото място Панатинайкос с 1:0. Срещата се игра на стадион „Али Сами Йен” и бе 5-и двубой за двата тима в групите на надпреварата. Единственото попадение в срещата бе дело на Мустафа Сарп в 50-ата минута.

В другата среща от тази група „F” румънският Динамо (Букурещ) победи отбора на Щурм Грац с 2:1 като домакин. Мачът бе много интересен и зрителите видяха всичко червен картон, дузпа и страхотно напрежение.

Двубоят започна с дузпа за Щурм Граз още в 4-та минута, която обаче бе пропусната от Муратович.След последвалия корнер австрийците все пак откриха резултата чрез Сонлайтнер. В 41-ата румънците изравниха чрез Никулае, а 120 секунди по-късно останаха с човек по-малко, след като Рус получи втори жълт картон. Все пак те успяха да спечелят срещата, като с основна заслуга за това бе Никулае, който вкара втория си гол в мача и оформи крайното 2:1.