3. Гари Родригес вкара страхотен победен гол за ПАОК във Флоренция (ВИДЕО)

Гари Родригес вкара страхотен победен гол за ПАОК във Флоренция (ВИДЕО)

Уникален малшанс за "виолетовите" при загубата им с 2:3, бившият левскар Родригес вкара в последната атака и удари греда

Бившият футболист на Левски Гари Родригес вкара победния гол за ПАОК при шокиращия успех на гърците с 3:2 навън срещу Фиорентина в група J на Лига Европа. Мачът ще се запомни освен със страхотния победен гол на Родригес с последния удар в мача, но и с уникалния малшанс за италианците и няколко греди.

На „виолетовите” им стигаше и точка тази вечер на техния „Артемио Франки”, за да се класират напред в турнира, но мачът започна много лошо за домакините.

Кристофоро опита да вкара с петичка за Фиорентина – опитът беше разгадан и осуетен. Резервният вратар на италианците Лука Ледзерини изби удар на Джалма, но после позволи на леката добавка на Йехвен Шаков да мине под тялото му за 1:0 в 6-ата минута.

Гари Родригес нацели гредата с мощен изстрел бързо след това, а Федерико Бернанрдески беше споходен от уникален малшанс и неговият фалцов удар с левия крак в 21-ата минута срещна напречната греда, тупна върху аутлинията, удари се пак в горната и излезе към терена.

Кристофоро също нацели напречната греда и топката тупна неясно дали пред или зад голлинията, но в Лига Европа няма технология на голлинията и гол не бе зачетен.

Фио доминираше здраво и точно тогава допусна втори гол. Кулурис подаде за Джлма, който необезпокояван насочи под гредата за 2:0.

Най-после и домакините счупиха каръка в 33-ата минута с удар на Бернардески с левия крак, който се промуши под ръката на вратаря на мокрия терен – 1:2.

Много мощният физически Кума Бабакар пропусна на два пъти до почивката, но в началото на втората част майсторски овладя прехвърлящ пас и с десния крак завърши точно – 2:2.

Фиорентина изпусна шансове за пълен обрат и с последната атака в мача видя магията на Гари Родригес. Бившият левскар тръгна по лявото крило, размина двама защитници и намери далечния горен ъгъл блестящо за крайното 3:2 за ПАОК.

В другия мач от тази група Слован Либерец удари Карабах с 3:0 и заплете ситуацията в потока.

Фиорентина води с 10 точки, Карабах остава със 7, но ПАОК вече също има 7, а Слован събра 4. В последния кръг на 8 декември Фиорентина гостува на Карабах, а ПАОК е домакин на Слован.

УЕФА Лига Европа 16/17, Група J

Поз Отбор М П Р З Г. Точки
1 Фиорентина 5 3 1 1 8 10
2 Карабаг ФК 5 2 1 2 -4 7
3 ПАОК 5 2 1 2 -1 7
4 Слован Либерец 5 1 1 3 -3 4

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи