3. Гавра! Астън Вила и Оли Уоткинс изпепелиха "чайките"(ВИДЕО)

Гавра! Астън Вила и Оли Уоткинс изпепелиха "чайките"(ВИДЕО)

Резултатът определено е шокиращ - 6:1 за бирмингамци

Астън Вила размаза Брайтън с 6:1 в двубой от 7-ия кръг на Висшата лига. С този успех двата тима вече имат равен брой точки – по 15, като „чайките“ са на четвърто място във временното класиране, докато „виланите“ са точно над тях заради по-добрата си голова разлика. В герой за Вила се превърна Оли Уоткинс, който заби хеттрик, докато Джейкъб Рамзи и Дъглъс Луис добавиха по още един гол за победителите. В състава на Брайтън Ансу Фати вкара гол, а Первис Еступинян се вкара автогол.

Головата фиеста в Бирмингам започна още в 14-ата минута, когато Мати Кеш подаде топката към непокрития в наказателното поле Оли Уоткинс, който стреля от движение и не остави шансове на Джейсън Стийл – 1:0 за Астън Вила.

В 21-ата минута Астън Вила направи зрелищна контраатака, при която Муса Диаби подаде на Уоткинс, който отблизо нямаше проблем да се разпише отново. Попадението бе преразглеждано за евентуална засада, но в крайна сметка бе зачетено.

Много активният Диаби бе в основата на третия гол за Вила, който падна в 26-ата минута. Тогава французинът центрира остро в наказателното поле, където Первис Еступинян си вкара автогол.

Пет минути след началото на втората част гостите се върнаха в мача. Ансу Фати вкара с шут отблизо, след като получи топката от Жоао Педро. При удара на младия испанец имаше и рикошет в защитник, който допълнително затрудни Емилиано Мартинес.

В 65-ата минута обаче хората на Унай Емери си решиха мача с хеттрика на Уоткинс. Този път английският нападател получи асистенция от Джон Макгин, за да довкара топката след блокиран изстрел на границата на наказателното поле.

Четири минути преди края на редовното време Оли Уоткинс получи топката в средата на половината на Брайтън. Той напредна през центъра и подаде надясно към Джейкъб Рамзи. Той стигна с дрибъл до границата на наказателното поле, където си нагласи топката на десния крак и безпощадно я прати в мрежата на гостите за 5:1.

В 7-ата минута на добавеното време Дъглас Луис оформи крайния резултат 6:1, след като завърши добра атака, при която дейно участие взе Оли Уоткинс, който не можа да вкара четвъртия си гол, но помогна на своя съотборник също да запише името си в листа с голмайсторите.