3. Геният на Вилиан измъкна Челси в дербито на "Анфийлд" (ВИДЕО)

Геният на Вилиан измъкна Челси в дербито на "Анфийлд" (ВИДЕО)

Изгонен от "Стамфорд Бридж" вкара на бившия си тим

Ливърпул и Челси завършиха наравно 1:1 в мач от  13-ия кръг на Висшата лига.

Срещата на Анфийл не предложи вълнуващо първо полувреме, но след почивката паднаха два гола, единият от които изключително красив.

Мърсисайдци поведоха в 65-та минута чрез изгонения от "сините" преди време Мохамед Салах. Египтянинът се възползва от груба грешка на Тимуе Бакайоко и реши да не се радва след попадението.

Челси изравни пет минути преди края след фантастичен гол на Вилиан. Бразилецът във втори пореден мач измъкна своя тим. Той вкара 2 гола и спечели дузпа срещу Карабах в Шампионска лига (4:0).

Салах имаше шанс да донесе трите точки на Ливърпул в края, но ударът му бе спасен от Тибо Куртоа.

Челси бе по-добрият отбор през първото полувреме, а "червените" през второто. Може да се счита, че равенството е логично.

То остави тимът на Юрген Клоп на 5-та позиция с актив от 23 точки. Челси е 3-ти с 26.