3. Гент и Уест Хем с голово реми (ВИДЕО)

Гент и Уест Хем с голово реми (ВИДЕО)

Двата тима оставиха всичко за реванша в Лондон

Белгийският Гент и английският Уест Хем завършиха наравно 1:1 в първи мач от четвъртфиналите в Лигата на конференциите.

Домакините имаха по-добрите шансове в мача, но в крайна сметка по-активната им игра не им даде предимство срещу коравия английски тим.

Уест Хем бе тимът, който пръв прати топката във вратата на съперника. Това се случи в 40-ата минута, когато Найеф Агер се разписа след центриране от корнер. Попадението на бранителя обаче бе отменено след намесата на видеоасистента заради игра с ръка.

Въпреки това "чуковете" стигнаха до гол преди почивката. В продължението на първото полувреме Дани Ингс се разписа на празна врата след отлично подаване на Джарод Боуен.

През втората част Гент притисна съперника си и в 57-мата минута Уго Кайперс изравни след асистенция на Юлиен де Сарт.

В 82-рата минута "сините" можеха да осъществят и пълен обрат, но голмайсторът им Гифт Орбан нацели напречната греда от близка дистанция.

Така двата отбора завършиха без победител и всичко в сблъсъка ще се решава след седмица в Лондон.