3. Германия победи Италия и ще спори за титлата на Стария континент при младежите с Англия

Германия победи Италия с минималното 1:0 във втория полуфинал от европейското първенство за младежи до 21 години, което се провежда в Швеция. Единственото попадение на стадион „Олимпийски” в Хелзинборг отбеляза Андреас Бек в 48-ата минута.

Така в спора за титлата на Стария континент в тази възрастова група ще спорят Германия и Англия. Тимът на Стюърт Пиърс отстрани домакина Швеция след изпълнения на дузпи.

Срещата започна вихрено, като се редяха добри положения пред двете врати. Джовинко имаше добра възможност, но Нойер спаси, а за немците Кастро не намери целта. В 8-ата минута Мота уцели гредата след изпълнение на корнер. Много активни в състава на Скуадра адзура бяха Джовинко и Балотели, но въпреки опасните им удари, мрежата на Нойер остана суха.

Второто полувреме започна по най-добрия начина за Германия. В 48-ата минута Бек стреля от дистанция и изненада Консили за 1:0. Последваха вихрени атаки на италианците, но шут на Акуафреска бе спасен от Нойер, а резервата Бен-Хатира изчисти топката от голлинията. Две минути преди края на мача Боатенг игра с ръка в наказателното поле на германците, но реферът не посочи бялата точка. В последните минути отново Нойер бе на висота и класира Бундестима за финалния мач в надпреварата.

ИТАЛИЯ - ГЕРМАНИЯ 0:1
0:1 Бек 48’

Италия: Консили, Мота (Пизано 86’), Андреоли, Кришито, Морозини, Чигарини, Кандрева (Абате 68’), Бокети, Джовинко, Акуафреска (Палоски 79’), Балотели

Германия: Нойер, Бек, Бьониш, Хьоведес, Боатенг, Аого, Дежага (Дежага 86’), Йозил (Хумелс 90’), Марин (Бен-Хатира 54’), Джонсън, Кастро

Жълти картони: Абате (Италия); Боатенг, Дежага (Германия)
Съдия: Педро Проенса, Португалия
Стадион: "Олимпийски", Хелзингборг